Annons
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Vi blev utan biljetter

Annons

Vi på vår skola är besvikna. Leksands IF hade lovat vår skola hockeybiljetter till matchen LIF-Troja. Flera skolor fick biljetter, men inte vår skola. När vår rektor skulle beställa biljetter var de plötsligt slut. På en annan stor skola hade alla elever fått biljetter, vare sig de tänkte gå på matchen, eller inte...

Vi tycker att Leksands IF ska hålla det de har lovat och ge biljetter till alla som vill ha, särskilt till dem som har beställt i tid.

En upprörd klass som hejar på Leksand

Har du något att säga?

Skriv en insändare

Skriv insändare