Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat för inne-DM i friidrott

Annons

FALUN: Inne-DM: 60 m: seniorer: 1) Samuel Lindén, Falun, 7,36.
P17: 1) Ali Erkisi, Falun, 7,48, 2) Marcus Hansson, do, 8,06.
P15: 1) Filip Hjort, Säter, 8,12, 2) Karl Myrsell, do, 8,36, 3) Olle
Tranberg, Sälen, 9,34.
P13: 1) Johan Nilsson, Hulån, 8,58, 2) Isak Stenberg, do, 9,21, 3)
Jonathan Legneroth, Ludvika, 10,13.
F19: 1) Sara Hallberg, Säter, 8,95, 2) Elisabeth Axelsson, Falun, 9,11.
F17: 1) Sara Ulin, Falun, 8,09, 2) Sara Einarsson, Ludvika, 8,29, 3)
Moa Gustafsson, Falun, 8,36.
F15: 1) Frida Nordenberg, Mora, 8,29, 2) Ylva Lindroth, Kvarnsveden,
8,42, 3) Sanna Funk, Falun.
F13: 1) Ida Gezelius, Kvarnsveden, 8,73, 2) Sanna Ericson, Falun,
8,80, 3) Elin Eriksson, do, 8,82.
1500 m: Seniorer: 1) Håkan Eriksson, Malung, 4,14,06, 2) Emil
Hindrikes, Kvarnsveden, 4,25,78, 3) Tomas Larsen, do, 4,28,52.
P17: 1) Emil Engqvist, Falun, 4,14,05, 2) Erik Smedhs, Mora, 4,37,29,
3) Tomas Hultgren, Ludvika, 4,49,40.
Damer: 1) Anita Nordenström, Mora, 4,45,64.
F19: 1) Lisa Forsberg, Falun, 4,41,72.
F17: 1) Emma Jansson, Ludvika, 4,58,41, 2) Maja Jansson, Kvarnsveden,
5,26,34, 3) Rebecka Adolfsson, Falun, 5,55,24.
1000 m: P15: 1) Daniel Gleimar, Ludvika, 2,54,66, 2) Rasmus
Sundqvist, Falun, 3,02,74, 3) Erik Hanslofva, do, 3,05,75.
F15: 1) Karin Olsson, Ludvika, 3,05,57, 2) Michaela Hallqvist,
Malung, 3,10,21, 3) Johanna Hultgren, Ludvika, 3,21,17.
800 m: F13: 1) Hanna Engholm, Kvarnsveden, 2,37,07, 2) Evelina
Larsson, do, 2,39,59, 3) Linda Gillström, do, 2,43,01.
60 m häck: Seniorer: 1) Samuel Lindén, Falun, 8,65.
P19: 1) 1) Rasmus Carlsson, Kvarnsveden, 8,93.
P17: 1) Martin Kallur, Falun, 8,86, 2) Henrik brus, do 8,90, 3) Carl
Tyllström, do 9,41.
P15: 1) Filip Hjort, Säter, 9,22.
F19: 1) Sara Hallberg, Säter, 12,03.
F17: 1) Moa Gustavsson, Falun, 9,86, 2) Sara Ulin, do, 10,15, 3) Anna
Lyrberg, do, 10,22. F15: 1) Ylva Lindroth, Kvarnsveden, 9,90, 2)
Frida Nordenberg, Mora, 9,96, 3) Sanna Funk, Falun, 10,35.
F13: 1) Anna Frisk, Kvarnsveden, 10,30, 2) Erika Löke, Falun, 10,43,
3) Hanna Orre, Säter, 10,88.
Höjd: Seniorer: 1) Öinus Karlsson, Falun, 2,00.
P19: 1) Linus Karlsson, Falun, 2,00, 2) Rasmus Carlsson, Kvarnsveden,
1,75.
P17: 1) Martin Kallur, Falun, 1,80, 2) Henrik Brus, do 1,59.
P15: 1) Olov Bylund, Falun, 2) Filip Hjort, Säter, 1,55.
P13: 1) Gabriel Östlund, Falun, 1,45, 2) Emil Sundin, Falun, 3)
Jonathan Legneroth, Ludvika 1,15. F17: 1) Frida Engman, Stål 1,59, 2)
Regina Paet, Falun, 1,59, 3) Anna Lyrberg, do 1,53.
F15: 1) Sanna Funk, Falun, 1,50, 2) Emma Bärjegård, Leksand, 1,38, 3)
Lina Andersson, Falun, 1,38.
F13: 1) Hanna Orre, Säter, 1,52, 2) Erika Löke, Falun, 1,45, 3)
Marielle Pehrs, Hulån, 1,33.
Längd: Seniorer: 1) Samuel Lindén, Falun, 6,31.
P17: 1) Carl Tyllström, Falun, 5,85, 2) Mattias Gradin, do, 5,74, 3)
Ali Erkisi, do, 5,46.
P15: 1) Filip Hjort, Säte, 5,38.
P13: 1) Johan Nilsson, Hulån 4,37, 2) Gabrierl Östlund, Falun, 4,31,
3) Emil Sundin, Falun, 3,94.
Damer: 1) Anna Sauhke, Kvarnsveden, 5,25.
F19: 1) Elisabeth Axelsson, Falun, 4,39, 2) Sara Hallberg, Säter, 4,20.
F17: 1) Sara Einarsson, Ludvika, 4,86, 2) Anna Lyrberg, Falun, 4,80,
3) Jessica Andersson, do, 4,75.
F15: 1) Emma Backström, Falun, 4,83, 2) Ylva Lindroth, Kvarnsveden,
4,80, 3) Jenny Johansson, Ludvika, 4,58.
F13: 1) Erika Löke, Falun, 4,89, 2) Sofia Mossberg, do, 4,47, 3)
Hanna Orre, Säter, 4,44.
Kula: Seniorer: 1) Ibro Ribic, Falun, 16,13, 2) Samuel Lindén, do,
13,82, 3) Sebastian Carlsson, Kvarnsveden, 12,61.
P19: 1) Rasmus Carlsson, Kvarnsveden, 13,00.
P17: 1) Johan Lindfors, Stål, 12,63, 2) Ali Erkisi, Falun, 11,12, 3)
Henrik brus, do 10,82.
P15 1) Filip Hjort, Säter, 11,40, 2) Karl Myrsell, do, 10,87.
P13: 1) Andreas Eriksson, Heros, 10,06, 2) Johan Nilsson, Hulån,
9,48, 3) Jonathan Legneroth, Ludvika, 5,55.
F19: 1) Lisas Forsberg, Falun, 8,47, 2) Elsiabeth Axelsson, do, 7,48.
F17: 1) Sara Nilsson, Kvarnsveden, 10,75, 2) Jennifer Claesson, Stora
Skedvi, 10,44, 3) Regina Paet, Falun, 9,78.
F15: 1) Lina Andersson, Falun, 8,77, 2) Alexandra Eriksson, Heros,
8,48, 3) Catrine Gradin, Falun, 7,75.
F13: 1) Lisa Carlsson, Kvarnsveden, 12,87, 2) Hanna Orre, Säter,
10,23, 3) Frida Nilsson, Kvarnsveden, 10,08.
Stav: P19: 1) Rasmus Carlsson, Kvarnsveden, 4,36.
P17: 1) Martin Kallur, Falun, 4,06, 2) Adam Diffner, Kvarnsveden,
3,66, 3) Henrik Brus, Falun, 3,66.
P15: 1) Filip Hjort, Säter, 3,06.
F17: 1) Madeleine Nilsson, Kvarnsveden, 3,46.
F15: 1) Malin Dahlberg, Kvarnsveden, 2,66, 2) Lina Andersson, Falun,
2,06, 3) Katarina Karlsson, do, 1,86.

Mer läsning

Annons