Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat 3+3 Sprint i orientering

Annons

H75 1580 meter 7 anmälda

1) Valter Alama OK Grane 15:30 0:00

2) Claes Sjöberg Lindebygdens OK 16:23 0:53

3) Rolf Blom Frölunda OL 19:21 3:51

4) Karlerik Fransson Trollhättans SOK 19:34 4:04

5) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 21:54 6:24

6) Lars-Erik Jernström Norbergs OK 23:51 8:21

7) Sven-Erik Flygar Tullinge SK 27:11 11:41

H70 1580 meter 11 anmälda

1) Nils Grann Kristinehamns OK 13:18 0:00

2) Ingemar Holmberg IF Hagen 14:21 1:03

3) Rolf Gävert Västvärmlands OK 14:29 1:11

4) Nils Jansson Skattkärrs IF 15:39 2:21

5) Ingvar Johannesson Solna OK 19:42 6:24

6) Signar Palm Hallstahammars OK 19:57 6:39

7) Åke Ivansson Degerfors OK 20:32 7:14

8) Folke Hörstrand OK Klyftamo 25:59 12:41

9) Evgeny Tarantsev OK Yeisk 26:34 13:16

10) Rolf Stenström Vänersborgs SK 31:52 18:34

H65 1940 meter 20 anmälda

1) Erland Ling Jönköpings OK 14:43 0:00

2) Yngve Johansson Kristinehamns OK 16:09 1:26

3) Bakken Svein Stigsökarna 16:50 2:07

4) Göran Johansson Snättringe SK 17:13 2:30

5) Lars-B Larsson OK Tyr 17:32 2:49

6) Lars Cederus Snättringe SK 17:53 3:10

7) Rune Arvidsson Markbygdens OK 18:28 3:45

8) Allan Olofsson OK Njudung 18:51 4:08

9) Harry Sundberg OK Klyftamo 19:08 4:25

10) Gösta Lindman Finspångs SOK 20:02 5:19

11) Åke Nordberg OK Klyftamo 20:07 5:24

12) Kurt Zander Västerås SK OK 20:52 6:09

13) Bo Westerberg Vänersborgs SK 21:01 6:18

14) Knut Höök OK Klyftamo 21:18 6:35

15) Kurt Sandström Skutskärs OK 21:48 7:05

16) Gunnar Hellman Sundsvalls OK 22:04 7:21

17) Leif Hermundstad Snättringe SK 23:05 8:22

H60 2090 meter 18 anmälda

1) Kjell Eriksson OK Djerf 15:04 0:00

2) Tore Martinsson Degerfors OK 15:55 0:51

3) Hans G Bernhard Mariestads FK 16:27 1:23

4) Elis Åberg Storviks IF 16:59 1:55

5) Roger Danielsson Linköpings OK 17:57 2:53

6) Rolf Karlsson Hallstahammars OK 18:07 3:03

7) Rune Klockare OK Tyr 18:55 3:51

8) Bo-Göran Gunnarsson Markbygdens OK 18:56 3:52

9) Bo Romson SoIK Hellas 20:21 5:17

10) Lars-Olof Gustavsson OK Klyftamo 20:49 5:45

11) Bror Palgrim Vänersborgs SK 21:28 6:24

12) Kjell Frodin Köping-Kolsva OK 21:44 6:40

13) Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 22:44 7:40

14) Erling Tällberg Stigsökarna 22:46 7:42

15) Håkon Halvorsen Elverum OK 25:08 10:04

H55 2310 meter 18 anmälda

1) Lars Engström Alfta-Ösa OK 14:38 0:00

2) Göran Andersson OK Tylöskog 15:43 1:05

3) Karl Wegerfelt Garphyttans IF 15:48 1:10

4) Per Fredriksson OK Skogshjortarna 17:15 2:37

5) Arve Smestad Löten O-lag 17:25 2:47

6) Lars Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 17:42

7) Anders Robertsson Almby IK 17:47 3:09

8) Sune Carlsson OK Motala 18:16 3:38

9) Bengt-Erik Larsson Kjula IF 18:48 4:10

10) Olof Persson Snättringe SK 18:52 4:14

11) Martin Häggblom OK Klyftamo 19:23 4:45

12) Bo Seger Eskilstuna OL 19:46 5:08

13) Lars Persson OK Kompassen 19:53 5:15

14) Thomas Larsson SK Örnen 22:34 7:56

15) Jarl Palm Kjula IF 23:40 9:02

16) Sten Helmertz FK Herkules 24:22 9:44

17) Göran Larsson I OK Kompassen 25:36 10:58

18) Kenth Lindström IFK Södertälje 29:54 15:16

H50 2310 meter 27 anmälda

1) Thomas Ericson Alfta-Ösa OK 14:23 0:00

2) Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK 14:37 0:14

3) Göran Nilsson Snättringe SK 15:26 1:03

4) Lars Janlöv IF Åland 15:59 1:36

5) Ragnar Oscarsson Skutskärs OK 16:23 2:00

6) Yngve Johansson Hagaby GoIF 17:39 3:16

7) Jonny Hansson Bromma-Vällingby SOK 18:03 3:40

8) Nils-Olof Bodin Almby IK 18:14 3:51

9) Erik Oskarsson Hagaby GoIF 18:46 4:23

10) Harald Östbye Elverum OK 18:47 4:24

11) Jan Gustafsson Hagaby GoIF 18:54 4:31

12) Einar Lien Löten O-lag 18:55 4:32

13) Bo Engborg Hällefors OK 18:57 4:34

14) Jan Lundgren Linköpings OK 19:06 4:43

15) Jonny Nilsson Snättringe SK 19:08 4:45

16) Thomas Johansson Almby IK 19:35 5:12

17) Per Wennerberg OK Klyftamo 19:56 5:33

18) Håkan Gustafson Eskilstuna OL 21:18 6:55

19) Sven-Erik Brodin OK Djerf 21:51 7:28

20) Erik Sparrevik Lerums SOK 22:22 7:59

21) Sven-Erik Levin Tierps SOK 22:56 8:33

22) Christer Bergdahl Kjula IF 23:47 9:24

23) Mika Morén Snättringe SK 27:25 13:02

H45 2460 meter 24 anmälda

1) Sigurd Daehli Löten O-lag 13:52 0:00

2) Christer Skoog Kils OK 14:45 0:53

3) Jan Sjöhed Gävle OK 15:49 1:57

4) Lars Holmberg IF Hagen 16:01 2:09

5) Trond Olsen Löten O-lag 16:04 2:12

6) Terje Gudbrandsen Hamar OK 16:05 2:13

7) Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 16:06 2:14

7) Jan-Åke Karlsson Hagaby GoIF 16:06 2:14

9) Harald Knutsen Gävle OK 16:35 2:43

9) Stein Arne Negård Vang OL 16:35 2:43

11) Lars-Olov Ericson OK Djerf 16:53 3:01

12) Anders Rönnlund Järbo OK 17:03 3:11

13) Erik Daniels Rotebro IS OK 17:20 3:28

14) Fredrik Campbell Almby IK 18:14 4:22

15) Jari Turto Hiisirasti 18:15 4:23

15) Alf Danielsson OK Grane 18:15 4:23

17) Ingemar Ros OK Klyftamo 19:10 5:18

18) Thomas Lagesson Köping-Kolsva OK 19:27 5:35

19) Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 19:51 5:59

20) Herman Backke Löten O-lag 23:10 9:18

H40 2460 meter 25 anmälda

1) Magnus Sterner Strängnäs-Malmby OL 14:08 0:00

2) Tomas Ray OK 77 14:21 0:13

3) Anders Jonsson Skattkärrs IF 14:36 0:28

4) Lars Holmgård Kils OK 14:37 0:29

5) Per Svensson Finspångs SOK 14:41 0:33

6) Jan Viklund Eskilstuna OL 14:42 0:34

7) Jörgen Ekman Västvärmlands OK 14:49 0:41

8) Per BABBE Sundström Västerås SOK 14:51 0:43

9) Geir Nilsen Ringerike OL 15:01 0:53

10) Anders Karlsson Snättringe SK 15:11 1:03

11) Urban Risberg Eskilstuna OL 15:12 1:04

12) Svein Godager Löten O-lag 15:16 1:08

13) Timo Salin Helsingin Suunnistajat 15:25 1:17

14) Conny Karlsson Ärla IF 15:28 1:20

15) Lars Jacobsson Degerfors OK 15:58 1:50

16) Håkan Pantzar Kjula IF 16:10 2:02

17) Jonas Pettersson OK Tisaren 16:27 2:19

18) Daniel Svanström Täby OK 16:47 2:39

18) Mikael Jungbjer Göteborgs Skidklubb 16:47 2:39

20) Nils Aronsson OK Tisaren 16:52 2:44

21) Yngve Kihlberg Halmstad OK 17:13 3:05

22) Åke Sundin Hällefors OK 17:14 3:06

23) Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 18:10 4:02

24) Pär Wikström IFK Moras OK 18:26 4:18

25) Anders Mellergård Snättringe SK 19:48 5:40

H35 3140 meter 13 anmälda

1) Robert Palm Västerås SOK 19:17 0:00

2) Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 19:59 0:42

3) Magnus Elwin IFK Enskede 21:08 1:51

4) Jon Einar Waaler Porsgrunn O-lag 21:36 2:19

5) Bengt-Arne Franksson Eskilstuna OL 22:25 3:08

6) Mats Fransson Snättringe SK 23:19 4:02

7) Per Svensson Markbygdens OK 24:04 4:47

8) Rickard Danielsson Vimmerby OK 24:20 5:03

9) Stefan Ahrell Gävle OK 25:11 5:54

10) Jonas Rothén Gävle OK 25:19 6:02

11) Björnar Lönstad-Halvorsen Elverum OK 28:16 8:59

12) Ulf Andersson Haninge SOK 30:14 10:57

Håkan Olsson Snättringe SK Ej start

H21 3140 meter 68 anmälda

1) William Lind Sävedalens AIK 15:33 0:00

2) Anders Kleist OK Denseln 15:37 0:04

3) Jukka Miettinen Helsingin Suunnistajat 15:56 0:23

4) Johan Bäckman Finlands Orienteringsförbund 16:03 0:30

5) Dan Wester Järla IF OK 16:25 0:52

6) Markus Martinelle Gävle OK 16:28 0:55

7) Per Carlborg Nyköpings OK 16:34 1:01

8) Öyvind Lund NTNUI 16:47 1:14

9) Anton Tynong Gävle OK 16:52 1:19

9) Lasse Jansson Gävle OK 16:52 1:19

11) Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 17:09 1:36

12) Mårten Martinsson Kils OK 17:10 1:37

13) Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 17:16 1:43

14) Johan Eriksson Gävle OK 17:18 1:45

15) Patrik Lind Ärla IF 17:26 1:53

16) Hans Aleksander Östhagen Löten O-lag 17:32 1:59

17) Joakim Gustafsson Halmstad OK 17:34 2:01

18) Lars-Håkan Bengtsson Gävle OK 17:36 2:03

19) Oskar Carlborg Nyköpings OK 17:38 2:05

20) Tapio Haarlaa Helsingin suunnistajat 17:41 2:08

21) Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 17:42 2:09

22) Eivind Lande Kils OK 17:45 2:12

23) Sebastian Snickars Finlands Orienteringsförbund 17:47 2:14

24) Ola Carlsson OK Motala 17:54 2:21

25) Erik Lind IFK Umeå 17:58 2:25

26) Johan Ahlström Västerås SOK 18:00 2:27

27) Martin Sundlöf Gävle OK 18:05 2:32

28) Trygve Tomta Raumar OL 18:15 2:42

29) Jaakko Aho-Mantila Helsingin Suunnistajat 18:21 2:48

30) Erik Svahn OK Tor 18:24 2:51

31) Bengt Hansske Kils OK 18:31 2:58

32) Mikael Axin Hagaby GoIF 18:32 2:59

33) Marcus Andersson IFK Umeå 18:36 3:03

34) Jonas Lundin Västerås SOK 18:39 3:06

35) Tobias Thorsson IK Trenne Ullared 18:40 3:07

36) Magnus Öhling Västerås SOK 18:45 3:12

36) Vidar Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 18:45 3:12

38) Anton Blomgren Hagaby GoIF 18:46 3:13

38) Harry Hietanen Gävle OK 18:46 3:13

40) Christian Enberg Linköpings OK 18:51 3:18

41) Christian Karlsson Halmstad OK 19:03 3:30

42) Joakim Antonsson OK Löftan 19:12 3:39

43) Per Håstlund Almby IK 19:13 3:40

44) Johan Persson Hagaby GoIF 19:18 3:45

44) Jan-Olof Svensson Halmstad OK 19:18 3:45

46) Martin Palm IFK Moras OK 19:24 3:51

47) Patrik Blom Rehns BK 19:27 3:54

48) Erik Sisell Gävle OK 19:35 4:02

49) Stefan Ring OK Löftan 20:35 5:02

50) Fajer Wennerberg OK Klyftamo 21:29 5:56

51) Johan Malmkvist Högsjö GF 21:47 6:14

52) Lars Davidsson Halmstad OK 21:58 6:25

53) Johan Hasselström Motala AIF OL 22:45 7:12

54) Henning Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 22:59 7:26

55) Johan Sisell OK Södertörn 23:16 7:43

56) Jan Abrahamsson Västerås SOK 25:12 9:39

57) Rickard Hilmersson OK Klyftamo 26:47 11:14

58) Thomas Andersson Västerås SOK 27:49 12:16

59) Svante Johansson Göteborgs Skidklubb 33:52 18:19

H20 3140 meter 6 anmälda

1) Mathias Hall Finlands Orienteringsförbund 17:38 0:00

2) Daniel Forsell Finlands Orienteringsförbund 18:14 0:36

3) Ivar Hesselberg Indby Löten O-lag 19:25 1:47

4) Emil Hyttinen Eskilstuna OL 21:00 3:22

5) Stefan Wedin Almby IK 23:08 5:30

Mika Pensas Finlands Svenska Orienteringsförbund rf Ej start

H18 2460 meter 37 anmälda

1) Jonas Sandström Järla IF OK 12:36 0:00

2) Anders Carlsson Halmstad OK 12:39 0:03

3) Sebastian Månsson Hagaby GoIF 12:41 0:05

4) Daniel Stenlund Finlands Orienteringsförbund 12:45 0:09

5) Even Skårholen Löten O-lag 13:05 0:29

6) Daniel Blomster Finlands Orienteringsförbund 13:07 0:31

7) Fredric Portin Finlands Orienteringsförbund 13:14 0:38

8) Johan Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 13:32 0:56

9) John Hedlund Köping-Kolsva OK 13:42 1:06

10) Andreas Peterson Hagaby GoIF 13:45 1:09

11) Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 14:00 1:24

12) Viktor Mansner Finlands Orienteringsförbund 14:06 1:30

13) Fredric Gustafsson Jönköpings OK 14:15 1:39

14) Olof Dahlgren Hagaby GoIF 14:28 1:52

15) Mikael Nilsson Snättringe SK 14:30 1:54

16) Olov Ericson Alfta-Ösa OK 14:35 1:59

16) Simon Markendahl OK Klyftamo 14:35 1:59

18) Anders Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 14:45 2:09

19) Petter Irewall Tjällmo-Godegårds OK 14:46 2:10

20) David Jonsson OK Klyftamo 14:48 2:12

21) Sebastian Meriheinä Finlands Orienteringsförbund 14:54 2:18

22) Oskar Daniels Rotebro IS OK 15:02 2:26

23) Lars-Johan Ahlqvist Finlands Orienteringsförbund 15:03 2:27

23) Alexander Westberg OK Tranan 15:03 2:27

25) Simon Sjöhed Gävle OK 15:25 2:49

26) Anders Hedberg Lerums SOK 15:44 3:08

27) Jesper Wikman Finlands Orienteringsförbund 15:52 3:16

28) Elis Sjögren-Levin Tierps SOK 17:52 5:16

29) Eero Turto Hiisirasti 20:31 7:55

30) Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 34:51 22:15

D

H16 2310 meter 25 anmälda

1) Karl-Johan Westberg OK Tranan 12:53 0:00

2) Theo Odenryd Järbo OK 13:46 0:53

3) Jakob Enmark Gävle OK 13:54 1:01

4) Love Sintring Hagaby GoIF 13:59 1:06

5) Daniel Martinsson OK Kroppefjäll 14:05 1:12

5) Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 14:05 1:12

7) Kleo Ketonen Finlands Orienteringsförbund 14:16 1:23

8) Albin Evertsson OK Klyftamo 14:39 1:46

9) Daniel Persson Hagaby GoIF 14:41 1:48

10) Joel Nilsson Lerums SOK 15:02 2:09

11) John Oskarsson Hagaby GoIF 15:03 2:10

12) Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 15:35 2:42

13) Patrik Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 15:38 2:45

14) Johan Peterson Hagaby GoIF 15:40 2:47

15) August Tynong Gävle OK 16:00 3:07

16) Andreas Nilsson Markaryds FK 16:33 3:40

17) Daniel Knutsen Gävle OK 17:05 4:12

18) Johan Sparrevik Lerums SOK 17:12 4:19

19) Oskar Arvidsson FK Herkules 17:49 4:56

20) Samuel Örn Markaryds FK 18:30 5:37

21) Sasha Andersson Alfta-Ösa OK 18:41 5:48

22) Martin Jansson OK Rodhen 18:47 5:54

23) Viktor Hofmann FK Herkules 19:15 6:22

24) Simon Hedlund Köping-Kolsva OK 19:33 6:40

Johan Englöf Köping-Kolsva OK Ej start

H14 2090 meter 23 anmälda

1) Jonatan Aronsson OK Tisaren 13:38 0:00

2) Simon Andersson OK Rodhen 13:53 0:15

3) Eric Hansson Nässjö OK 14:24 0:46

4) Linus Lager Nässjö OK 14:43 1:05

5) Erik Boman Gävle OK 14:49 1:11

6) Robin Höglund FK Herkules 15:01 1:23

7) Sebastian Ekman Västvärmlands OK 15:27 1:49

8) Gustaf Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 15:29 1:51

9) Pontus Karlsson Markbygdens OK 15:36 1:58

10) Albin Sjöhed Gävle OK 15:38 2:00

11) Sindre Baek Löten O-lag 15:53 2:15

12) Viktor Holmberg Köping-Kolsva OK 15:57 2:19

13) Niklas Helmertz FK Herkules 16:57 3:19

14) Öystein Storsveen Löten O-lag 17:40 4:02

15) Asbjörn Olsen Löten O-lag 18:05 4:27

16) Simon Vogel FK Herkules 18:56 5:18

17) Håkon Godager Löten O-lag 20:40 7:02

18) Martin Vidfelt Lindebygdens OK 21:14 7:36

19) Rasmus Lygner Lerums SOK 23:58 10:20

20) Alexander Wedin OK Rodhen 28:26 14:48

21) Jesper Hansson Bromma-Vällingby SOK 28:52 15:14

Jonas Lundgren Linköpings OK Ej start

Jonas Axin Hagaby GoIF Ej start

H12 1510 meter 15 anmälda

1) Andreas Sundström Västerås SOK 8:44 0:00

2) Andreas Johansson Halmstad OK 8:59 0:15

3) Arvid Våg Lerums SOK 9:08 0:24

4) Martin Ericson OK Djerf 9:41 0:57

5) Kevin Ståhl Järbo OK 9:42 0:58

6) Martin Nilsson Snättringe SK 10:05 1:21

7) Oskar Johansson OK Klyftamo 10:12 1:28

8) Johan Höglund FK Herkules 10:49 2:05

9) Anton Daniels Rotebro IS OK 10:56 2:12

10) Erik Holmberg Köping-Kolsva OK 11:30 2:46

11) Anton Hansson Nässjö OK 13:18 4:34

12) Andreas Ljung Järbo OK 13:51 5:07

13) Gustaf Sparrevik Lerums SOK 15:04 6:20

14) Joel Vidfelt Lindebygdens OK 15:24 6:40

15) Philip Karlsson OK Klyftamo 15:44 7:00

H10 1330 meter 15 anmälda

1) Filip Jakobsson Degerfors OK 7:09 0:00

2) Viktor Skoog Kils OK 9:01 1:52

3) Joakim Ståhl Järbo OK 9:06 1:57

4) Axel Jonsson Kjula IF 10:26 3:17

5) Albin Lager Nässjö OK 12:04 4:55

6) Erik Berglund OK Kåre 12:34 5:25

7) Gustav Nyman Vänersborgs SK 15:01 7:52

8) Jonatan Ray OK 77 16:09 9:00

9) Johan Svensson Markbygdens OK 16:21 9:12

10) Erik Svensson OK Klyftamo 22:17 15:08

11) Albin Berggren Surahammars SOK 24:52 17:43

12) Alfons Berggren Surahammars SOK 25:18 18:09

13) Thorsten Svensson Finspångs SOK 36:56 29:47

Per Karlsson OK Tylöskog Ej godk.

Emil Andersson Haninge SOK Ej start

D70 1580 meter 5 anmälda

1) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 20:54 0:00

2) Karin Renberg OK Kolmården 20:58 0:04

3) Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 24:17 3:23

4) Eva Turén OK Hedströmmen 25:16 4:22

Britta Löwegren Västerås SOK Ej start

D65 1580 meter 12 anmälda

1) Asta Sjöberg Lindebygdens OK 15:19 0:00

2) Ingalill Wikingsson Stigmännen Karlshamns OK 17:58 2:39

3) Britt Ericson Hammarby IF OF 18:01 2:42

4) Solveig Dillman Hammarby IF OF 18:40 3:21

4) Birgitta Stenström Vänersborgs SK 18:40 3:21

6) Ulla Höök OK Klyftamo 20:53 5:34

7) Bakken Gro Stigsökarna 21:30 6:11

8) Barbro Blom Frölunda OL 22:37 7:18

9) Monica Wengrud Norbergs OK 23:54 8:35

10) Margareta Holmberg IF Hagen 26:00 10:41

11) Gunvor Jonsson Vänersborgs SK 64:58 49:39

Barbro Vallin Kungälvs OK Ej godk.

D60 1580 meter 10 anmälda

1) Margareta Löfqvist Västerås SOK 17:10 0:00

2) Carina Lindman Finspångs SOK 17:46 0:36

3) Siv Frodin Köping-Kolsva OK 18:08 0:58

4) Karin Creutzer OK Tyr 19:02 1:52

5) Ulla Hellman Sundsvalls OK 19:05 1:55

6) Kerstin Johansson Markbygdens OK 19:45 2:35

7) Ros-Mari Karlsson Nybro OK 20:43 3:33

8) Gunnel Palgrim Vänersborgs SK 22:02 4:52

9) Ulla Ling Jönköpings OK 24:08 6:58

Anita Nordberg OK Klyftamo Ej start

D55 1940 meter 9 anmälda

1) Kristina Larsson OK Klyftamo 17:10 0:00

2) Bigge Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 18:00 0:50

3) Kerstin Palm Kjula IF 18:45 1:35

4) Monika Djurberg OK Tyr 18:55 1:45

5) Eva Trangius OK Tyr 22:34 5:24

6) Maj-Louise Englund Njurunda OK 22:49 5:39

7) Karin Larsson OK Kompassen 24:31 7:21

8) Birgitta Klockare OK Tyr 25:50 8:40

Gittan Jonsson Kjula IF Ej godk.

D50 2090 meter 12 anmälda

1) Ewa Edejern IFK Bergvik 17:18 0:00

2) Inger Onsbring Eskilstuna OL 18:11 0:53

3) Lis Daehli Löten O-lag 18:43 1:25

4) Britt Fredriksson Filipstadsbygdens OK 23:09 5:51

5) Marianne Ericson Alfta-Ösa OK 23:21 6:03

6) Carina Eriksson Skutskärs OK 25:55 8:37

7) Evamarie Lundahl IF Hagen 27:05 9:47

7) Eva Boström Tumba-Mälarhöjden OK 27:05 9:47

9) Kerstin Blom Rehns BK 29:38 12:20

10) Eva Andreasson Borås GIF 30:12 12:54

11) Kristin Morén Snättringe SK 31:44 14:26

12) Ulla Hallgren OK Skogshjortarna 38:42 21:24

D45 2310 meter 19 anmälda

1) Åsa Kindlundh Alfta-Ösa OK 16:58 0:00

2) Agneta Fries Umeå OK 17:23 0:25

3) Eva Oskarsson Hagaby GoIF 17:34 0:36

4) Ann Nilsson Markaryds FK 17:55 0:57

5) Eva Lindström Västerås SOK 19:27 2:29

6) Iren Skyltbekk Löten O-lag 19:29 2:31

7) Karin Jansson OK Rodhen 19:34 2:36

8) Carin Gustafsson Jönköpings OK 22:26 5:28

9) Carolyn H-Järnving Rotebro IS OK 23:28 6:30

10) Ylva Nilsson Snättringe SK 23:46 6:48

11) Jette Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 25:13 8:15

12) Christina Nilsson Lerums SOK 25:25 8:27

13) Birgitta Hammarberg Sundsvalls OK 29:01 12:03

14) Eija Turto Hiisirasti 29:42 12:44

15) Karin Helmertz FK Herkules 32:10 15:12

16) Barbro Pousette Tumba-Mälarhöjden OK 42:51 25:53

D40 2310 meter 17 anmälda

1) Mia Bierfeldt Ärla IF 17:48 0:00

2) Barbara Svensson Finspångs SOK 17:56 0:08

3) Helen Skoog Kils OK 18:13 0:25

4) Anne Bodin Almby IK 18:37 0:49

5) Anna-Birgitta Gustavsson OK Tylöskog 18:48 1:00

6) Carina Hill Tumba-Mälarhöjden OK 19:25 1:37

7) Marie Wikström IFK Moras OK 21:26 3:38

8) Christina Halvarsson OK Kroppefjäll 21:49 4:01

9) Marie Björklund Eskilstuna OL 22:28 4:40

10) Katarina Hedberg Lerums SOK 22:51 5:03

11) Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 23:10 5:22

12) Catrine Karlsson Hagaby GoIF 24:38 6:50

13) Anna-Lena Sarfve Filipstadsbygdens OK 26:39 8:51

14) Anna-Karin Ros OK Klyftamo 27:59 10:11

15) Katarina Wedin OK Rodhen 33:02 15:14

16) Kristina Svensson OK Klyftamo 37:13 19:25

Annki Gunnerek OK Klyftamo Ej start

D35 2460 meter 14 anmälda

1) Camilla Pettersson OK Ravinen 17:11 0:00

2) Jenny Nyman Vänersborgs SK 17:39 0:28

3) Carola Ray OK 77 18:11 1:00

4) Inger Cederberg Vänersborgs SK 18:21 1:10

5) Annika Sundström Västerås SOK 19:04 1:53

6) Susanne Friman Tolered-Utby Ol-klubb 19:14 2:03

7) Karin Svensson Markbygdens OK 19:30 2:19

8) Sofia Gustafsson Vänersborgs SK 21:56 4:45

9) Marie Berggren Surahammars SOK 22:14 5:03

10) Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 22:26 5:15

11) Katrin Halvarsson Södertälje Nykvarn Orientering 22:57 5:46

12) Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 23:58 6:47

13) Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 25:51 8:40

14) Ulrica Vidfelt Lindebygdens OK 26:15 9:04

D21 2460 meter 43 anmälda

1) Yvonne Gunell Finlands Orienteringsförbund 14:07 0:00

2) Laila B Höglund FK Herkules 14:27 0:20

3) Cecilia Thomasson Ulricehamns OK 14:40 0:33

4) Tiina Kivimäki Helsingin Suunnistajat 15:04 0:57

5) Helena Andersson OK Tisaren 15:12 1:05

6) Sofia Törnqvist Storviks IF 15:18 1:11

7) Anna Nygård Västerås SOK 15:34 1:27

8) Jenny Bagge Johansson Halmstad OK 15:36 1:29

9) Kristina Häggblom OK Klyftamo 15:53 1:46

10) Emmy Ivarsson Gävle OK 16:19 2:12

11) Pernilla Tunis Finlands Orienteringsförbund 16:20 2:13

12) Marte Skårholen Löten O-lag 16:28 2:21

13) Hanna Ruhanen Helsingin Suunnistajat 16:39 2:32

14) Sofia Persson Snättringe SK 16:43 2:36

15) Karin Karlsson Halmstad OK 17:16 3:09

16) Veronica Hilmersson OK Klyftamo 17:17 3:10

17) Eva Bülow Halmstad OK 17:18 3:11

18) Susanna Adamsson Halmstad OK 17:25 3:18

19) Karin Hult Västvärmlands OK 17:27 3:20

20) Kirsti Kringhaug Ringerike OL 17:39 3:32

21) Eva Singman Palm Västerås SOK 17:40 3:33

22) Ingela Kälvedal Umeå OK 17:44 3:37

23) Ellinor Klockare OK Tyr 17:49 3:42

24) Linda Lövhammer Strängnäs-Malmby OL 17:54 3:47

25) Stina Edejern Alfta-Ösa OK 17:58 3:51

26) Jessica Gustafsson OK Klyftamo 18:08 4:01

27) Åsa Cliffordson Gävle OK 18:21 4:14

28) Emelie Bertling Eskilstuna OL 18:32 4:25

29) Maria Cutova OK Pan-Kristianstad 19:18 5:11

30) Maria Ling Jönköpings OK 19:37 5:30

31) Therese Persson Snättringe SK 19:44 5:37

32) Jenny Larsson OK Klyftamo 21:49 7:42

33) Martina Liss Eskilstuna OL 22:11 8:04

34) Susanne Klockare OK Tyr 25:01 10:54

35) Annelie Blomqvist Degerfors OK 42:52 28:45

D20 2460 meter 9 anmälda

1) Saara Norrgrann Finlands Orienteringsförbund 15:05 0:00

2) Karin Persson Hagaby GoIF 15:43 0:38

3) Nikoline Ekeberg Schjerve Löten O-lag 16:41 1:36

4) Elin Winblad Hagaby GoIF 18:14 3:09

5) Maria Rost Alfta-Ösa OK 18:36 3:31

6) Kajsa Axin Hagaby GoIF 20:04 4:59

7) Rebecca H-Järnving Rotebro IS OK 40:28 25:23

D18 2310 meter 22 anmälda

1) Josefin Aronsson OK Tisaren 15:49 0:00

2) Sara Jonsson OK Klyftamo 15:56 0:07

3) Sabrina Meriheinä Finlands Orienteringsförbund 16:20 0:31

4) Erica Wiik Finlands Orienteringsförbund 16:25 0:36

5) Matilda Lagerholm Tumba-Mälarhöjden OK 16:32 0:43

6) Eva-Lena Skogvik Finlands Orienteringsförbund 17:43 1:54

7) Ylva Fonselius FK Herkules 17:45 1:56

8) Lovisa Nilsson Lerums SOK 17:47 1:58

9) Malin Jacobsson OK Rodhen 17:57 2:08

10) Lina Persson Hagaby GoIF 18:00 2:11

11) Sarah Hoof Alfta-Ösa OK 19:05 3:16

12) Caroline Seger Eskilstuna OL 19:34 3:45

13) Emelie Lindgren SoIK Hellas 20:07 4:18

14) Ida Larsson OK Klyftamo 20:22 4:33

15) Elin Bergstedt Degerfors OK 22:14 6:25

16) Jonna Gunnerek OK Klyftamo 22:18 6:29

17) Emelie Danielsson Vimmerby OK 25:19 9:30

18) Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 29:56 14:07

D16 2090 meter 20 anmälda

1) Anna Gustafsson Jönköpings OK 14:31 0:00

2) Frida Lönnberg Finlands Orienteringsförbund 15:23 0:52

3) Frida Gustafsson Jönköpings OK 15:48 1:17

4) Lovisa Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 16:01 1:30

5) Ann-Sofie Karlsson Årsunda IF 16:36 2:05

6) Charlotta Linnaila Finlands Orienteringsförbund 16:45 2:14

7) Ramona H-Järnving Rotebro IS OK 17:26 2:55

8) Pernilla Blom Rehns BK 17:51 3:20

9) Bodil Kindlundh Alfta-Ösa OK 18:07 3:36

10) Malin Hedberg Lerums SOK 18:42 4:11

11) Josefin Eriksson Köping-Kolsva OK 18:56 4:25

12) Josefin Selén FK Herkules 19:37 5:06

13) Sandra Karlsson-Bierfel Ärla IF 19:46 5:15

14) Malin Kihlberg Halmstad OK 20:01 5:30

15) Anna Brodin OK Djerf 20:47 6:16

16) Michaela Lindgren SoIK Hellas 21:42 7:11

17) Erika Jangnäs IFK Lidingös Skid o OK 25:35 11:04

D14 1940 meter 15 anmälda

1) Eva Gustafsson Hagaby GoIF 17:16 0:00

2) Paula Jungbjer FK Herkules 17:33 0:17

3) Moa Enmark Gävle OK 17:58 0:42

4) Frida Blom Rehns BK 18:07 0:51

5) Linnea Daniels Rotebro IS OK 18:22 1:06

6) Amanda Johansson Halmstad OK 18:29 1:13

7) Frida Danielsson Vimmerby OK 20:02 2:46

8) Johanna Andersson Mariestads FK 21:32 4:16

9) Sara Abrahamsson FK Herkules 21:36 4:20

10) Agnes Björk SoIK Hellas 25:53 8:37

11) Helena Hedberg Lerums SOK 28:15 10:59

12) Ida Kihlberg Halmstad OK 29:52 12:36

13) Matilda Björklund Eskilstuna OL 42:30 25:14

D12 1510 meter 15 anmälda

1) Andrea Svensson Finspångs SOK 9:00 0:00

2) Sanna Skoog Kils OK 10:20 1:20

3) Elin Kindlundh Alfta-Ösa OK 11:24 2:24

4) Ebba Ekman Västvärmlands OK 12:06 3:06

5) Sanna Stenholm Kils OK 13:01 4:01

6) Emelie Andersson Vänersborgs SK 13:21 4:21

7) Wilma Nordström Järla IF OK 13:59 4:59

8) Jennifer Andersson Haninge SOK 15:02 6:02

9) Emma Kihlberg Halmstad OK 18:07 9:07

10) Amanda Ros OK Klyftamo 19:08 10:08

11) Jenny Ray OK 77 20:26 11:26

12) Sofia Helmertz FK Herkules 20:48 11:48

13) Malin Svensson Markbygdens OK 22:03 13:03

14) Natalie Kadir FK Herkules 29:19 20:19

D10 1330 meter 10 anmälda

1) Hanna Karlsson Markbygdens OK 11:15 0:00

2) Maria Gustafsson Hagaby GoIF 11:20 0:05

3) Ida Wihlborg OK Gynge 11:39 0:24

4) Rebecka Ros OK Klyftamo 12:10 0:55

5) Olivia Nyman Vänersborgs SK 12:15 1:00

6) Line Cederberg Vänersborgs SK 12:59 1:44

7) Caroline Renström Hallstahammars OK 13:22 2:07

8) Alicia Ljung Järbo OK 14:17 3:02

9) Olivia Ullman OK Alehof 15:43 4:28

Mer läsning

Annons