Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat: Vårsimiaden i Ludvika

Annons

100m Medley Damer:

1) Ebba Lederud Avesta Simsällskap 1:34.68, 2) Saga Söderberg, Upsala Simsällskap 49.98, 3) 1:43.10.

100m Medley Damer, 11 år:

1) Astrid Blomqvist, Upsala Simsällskap, 1:20.89, 2) Maja Thorsberg, Hedemora Simsällskap, 1:26.36, 3) Julia Herbert, Upsala Simsällskap, 1:27.10.

100m Medley Herrar, 10 år:

1) Zakarias Ström, Avesta Simsällskap, 1:28.07, 2) Gustav Eiroff, Sigtuna Simklubb, 1:28.31, 3) Samuel Ström, Avesta Simsällskap, 1:31.64.

100m Medley Herrar, 11 år:

1) Alexander Matkoski, Upsala Simsällskap, 1:30.37, 2) Axel Dahlbom, Upsala Simsällskap, 1:30.79, 3) Gustav Magnusson, Bollnäs Simsällskap,1:42.18.

100m Bröstsim Damer, 12 år:

1) Jennie Svensson, Bollnäs Simsällskap, 1:23.76, 2) Lina Westerlund, Upsala Simsällskap, 1:24.77, 3) Hanna Orre, Hedemora Simsällskap, 1:26.03.

100m Bröstsim Herrar, 12 år:

1) Robert Lindblom, Harnäs Skutskär Simsällskap, 1:31.70, 2) Tim Johansson, Norrtälje Simklubb, 1:35.73, 3) Philip Lind, Upsala Simsällskap, 1:41.98.

50m Bröstsim Damer, 10 år:

1) Ebba Lederud, Avesta Simsällskap, 47.55, 2) Milana Salih, Falu Simsällskap, 49.67, 3) Saga Söderberg, Upsala Simsällskap.

50m Ryggsim Damer, 10 år:

1) Ebba Lederud, Avesta Simsällskap, 44.13

50m Bröstsim Damer, 11 år:

1) Astrid Blomqvist, Upsala Simsällskap, 42.47, 2) Maja Thorsberg, Hedemora Simsällskap, 42.52, 3) Josefine Norlin, Upsala Simsällskap.

50m Bröstsim Herrar,10 år:

1) Gustav Eiroff, Sigtuna Simklubb, 46.29, 2) Zakarias Ström, Avesta Simsällskap, 47.06, 3) Ted Nyqvist, Upsala Simsällskap, 49.22.

50m Bröstsim Herrar, 11 år:

1) Gabriel Lithander, Bålsta Simklubb, 49.32, 2) Axel Dahlbom, Upsala Simsällskap, 50.47, 3) Robin Ernesäter, Harnäs Skutskär Simsällskap.

100m Frisim Damer, 12 år:

1) Selma Ogden, 2) Upsala Simsällskap, 1:06.98, 2) Jennie Svensson, Bollnäs Simsällskap, 1:07.83, 3) Hanna Orre, Hedemora Simsällskap, 1:08.50.

100m Frisim Herrar, 12 år:

1) Niclas Hvalgren, Gävle Simsällskap, 1:11.49, 2) Olle Lindberg, Bålsta Simklubb, 1:12.32, 3) Martin Alfredsson, Hedemora Simsällskap, 1:14.46.

50m Frisim Damer, 10 år:

1) Ebba Lederud, Avesta Simsällskap, 37.16, 2) Olivia Sjöblom, Gränges Simsällskap, 38.68, 3) Milana Salih, Falu Simsällskap, 39.85.

50m Frisim Damer, 11 år:

1) Astrid Blomqvist, Upsala Simsällskap, 32.30, 2) Maja Thorsberg, Hedemora Simsällskap, 34.73, 3) Rebecka Grufman, Ludvika Simsällskap, 35.09.

50m Frisim Herrar, 10 år:

1) Gustav Eiroff, Sigtuna Simklubb, 34.19, 2) Samuel Ström, Avesta Simsällskap, 36.97, 3) Zakarias Ström, Avesta Simsällskap, 37.35.

50m Frisim Herrar, 11 år:

1) Alexander Matkoski, Upsala Simsällskap,34.57, 2) Axel Dahlbom, Upsala Simsällskap, 37.18, 3) Gabriel Lithander,Bålsta Simklubb,37.74.

4X50m Medley Damer, 11 - 12 år:

1) Upsala Sim Flickor Lag 1, Upsala Simsällskap,2:25.99, 2) Upsala Sim Flickor Lag 2, 2:43.43, 3) Hedemora SS Flickor, 2:55.16, Fanny Thorsberg, Maja Thorsberg, Hanna Orre, Viktoria Hammarbring.

4X50m Medley Herrar, 11 - 12 år:

1) Norrtälje Lag 1, 2:48.49. 2) Bålsta Sim 1, 2:51.83, 4) Hedemora SS, 3:02.46, Per Eriksson, Radovan Iljic, Martin Alfredsson, Branko Iljic.

200m Medley Damer, 12 år:

1) Jennie Svensson, Bollnäs Simsällskap, 2:47.74, 2) Paulina Björkbacka, Harnäs Skutskär Simsällskap, 2:51.08, 3) Selma Ogden, Upsala Simsällskap, 2:54.26.

200m Medley Herrar, 12 år:

1) Niclas Hvalgren, Gävle Simsällskap, 3:08.36, 2) Tim Johansson, Norrtälje Simklubb, 3:09.62, 3) Martin Alfredsson, Hedemora Simsällskap, 3:11.86.

Ryggsim Damer, 10 år:

1) Ebba Lederud, Avesta Simsällskap, 44.13, 2) Saga Christiernin, Norrtälje Simklubb, 48.22,3) Amanda Erikhans, Falu Simsällskap, 49.03.

50 m Ryggsim Damer, 11 år:

1) Astrid Blomqvist, Upsala Simsällskap, 35.91, 2) Maja Thorsberg, Hedemora Simsällskap, 41.42, 5) Nadja Lagerström, Leksands Simförening, 44.42.

50m Ryggsim Herrar, 10 år

1) Gustav Eiroff, Sigtuna Simklubb, 41.96, 2) Samuel Ström, Avesta Simsällskap, 44.82, 3) Rasmus Rantanen, Falu Simsällskap, 45.39.

50m Ryggsim Herrar, 11 år:

1) Axel Dahlbom, Upsala Simsällskap, 43.97, 2) Gustav Magnusson, Bollnäs Simsällskap,44.27, 3) Alexander Matkoski, Upsala Simsällskap, 44.50.

100m Ryggsim Damer, 12 år:

1) Paulina Björkbacka, Harnäs Skutskär Simsällskap, 1:16.20, 2)Ebba Eiroff, Sigtuna Simklubb,1:17.88, 3) Hanna Orre, Hedemora Simsällskap, 1:18.97.

100m Ryggsim Herrar, 12 år:

1) Olle Lindberg, Bålsta Simklubb, 1:25.64, 2) Tim Johansson, Norrtälje Simklubb, 1:26.51, 3) Martin Alfredsson, Hedemora Simsällskap, 1:27.52.

50m Fjärilsim Damer, 11 år:

1) Astrid Blomqvist, Upsala Simsällskap, 36.70, 2) Maja Thorsberg, Hedemora Simsällskap, 41.15, 4) Rebecka Grufman, Ludvika Simsällskap, 43.92.

50m Fjärilsim Herrar, 11 år:

1) Axel Dahlbom, Upsala Simsällskap,43.97, Alexander Matkoski, Upsala Simsällskap, 43.98, 3) Gustav Magnusson, Bollnäs Simsällskap, 51.20.

100m Fjärilsim Damer, 12 år:

1) Hanna Orre, Hedemora Simsällskap, 1:17.81, 2) Jennie Svensson, Bollnäs Simsällskap, 1:24.23, 3) Ebba Eiroff, 1:26.06.

100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år

1) Olle Lindberg, Bålsta Simklubb, 1:25.50, 2) Niclas Hvalgren, 1:30.87, 3) Tim Johansson, Norrtälje Simklubb, 1:33.55.

4X50m Frisim Herrar, 11 - 12 år:

1) Norrtälje Lag 1, 2:24.15, 2) Bålsta Sim 1, 2:25.35, 3) Hedemora SS, 2:39.65, Branko Iljic, Per Eriksson, Radovan Iljic, Martin Alfredsson.

Mer läsning

Annons