Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat Ungdoms-DM i simning

Annons

200m Medley Damer A, Finaler

1 Ebba Kihlberg 1992 Falu Simsällskap 33.55 1:17.18 2:00.02 2:35.86

2 Elin Bylin 1991 Ludvika Simsällskap 34.28 1:16.57 2:04.89 2:42.16

3 Emma Landén 1992 Ludvika Simsällskap 35.91 1:20.59 2:05.38 2:43.63

4 Andrea Larsson 1992 Borlänge Simsällskap 36.85 1:21.31 2:13.12 2:54.09

5 Maja Stengård 1991 Ludvika Simsällskap 42.48 1:25.16 2:15.76 2:54.77

6 Neila Gaied 1992 Ludvika Simsällskap 38.75 1:24.83 2:15.43 2:55.45

7 Lovisa Hjalmarsson 1991 Hedemora Simsällskap 39.39 1:25.45 2:17.32 2:56.28

- Denise Guström 1992 Simsällskapet Mora DNS

200m Medley Herrar A, Finaler

1 David Hällman 1992 Ludvika Simsällskap 31.60 1:11.95 1:56.98 2:32.54

2 Erik Schmidt 1992 Ludvika Simsällskap 34.95 1:16.59 2:04.64 2:44.36

3 Tomas Wallin 1992 Simsällskapet Mora 37.87 1:21.61 2:16.01 2:54.04

4 Michael Jönsson 1991 Simsällskapet Mora 40.99 1:24.96 2:22.18 3:02.88

100m Medley Damer B, Finaler

1 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 31.94 1:10.69

2 Amanda Johansen 1994 Ludvika Simsällskap 36.00 1:16.17

3 Emma Asplund 1994 Falu Simsällskap 35.30 1:17.54

4 Erica Pershagen 1993 Falu Simsällskap 37.29 1:18.34

5 Paulina Hedin 1993 Falu Simsällskap 38.44 1:20.02

6 Linn Björnberg 1993 Falu Simsällskap 39.67 1:21.10

7 Frida Winterås 1993 Gränges Simsällskap 36.72 1:21.23

8 Ellen Lindefelt 1994 Borlänge Simsällskap 37.81 1:21.69

9 Linnea Lindquist 1994 Falu Simsällskap 39.56 1:23.02

10 Rebecca Johansson 1994 Falu Simsällskap 39.60 1:24.37

11 Sara Gommel 1993 Falu Simsällskap 42.71 1:27.18

12 Natalie Accord 1994 Ludvika Simsällskap 42.93 1:29.06

13 Ronja Larsson 1993 Simsällskapet Mora 45.20 1:35.92

100m Medley Herrar B, Finaler

1 Axel Hildenborg 1994 Falu Simsällskap 36.66 1:18.56

2 Jesper Stam 1994 Falu Simsällskap 37.64 1:18.92

3 Alexander Bjelke 1994 Ludvika Simsällskap 38.21 1:19.26

4 Daniel Solölid 1994 Falu Simsällskap 41.87 1:28.73

- Arnav Jain 1993 Ludvika Simsällskap DNS

- Oscar Fredriksson 1994 Ludvika Simsällskap DNS

100m Bröstsim Damer C, Finaler

1 Hanna Orre 1995 Hedemora Simsällskap 42.63 1:29.07

2 Hanna Fransman 1995 Falu Simsällskap 44.77 1:33.24

3 Louise Säfström 1995 Falu Simsällskap 49.31 1:43.07

4 Julia Engvall 1995 Borlänge Simsällskap 48.25 1:43.50

5 Junia Bjelke 1996 Ludvika Simsällskap 48.80 1:44.01

6 Julia Nygren 1995 Borlänge Simsällskap 48.75 1:46.37

7 Josefine Gillström 1996 Borlänge Simsällskap 49.41 1:48.02

8 Linn Drake 1996 Borlänge Simsällskap 51.58 1:51.51

9 Matilda Lundberg 1995 Ludvika Simsällskap 52.17 1:52.46

10 Marie Eriksson 1995 Gränges Simsällskap 55.91 1:53.75

11 Rebecka Grufman 1996 Ludvika Simsällskap 54.06 1:55.22

12 Linnea Sandberg 1996 Borlänge Simsällskap 55.18 1:58.44

13 Johanna Helsing 1996 Ludvika Simsällskap 56.80 2:02.23

- Elena Alvarez-Blomgren 1995 Ludvika Simsällskap DNS

100m Bröstsim Herrar C, Finaler

1 Marcus Eriksson 1995 Falu Simsällskap 46.49 1:38.22

2 Martin Alfredsson 1995 Hedemora Simsällskap 47.84 1:40.25

3 David Ståhl 1995 Gränges Simsällskap 51.79 1:52.30

4 Branko Iljic 1995 Hedemora Simsällskap 53.44 1:52.54

5 Jonatan Berg 1997 Gränges Simsällskap 56.57 1:59.29

6 Marcus Leu 1997 Ludvika Simsällskap 56.47 2:01.78

7 Oskar Björck 1995 Ludvika Simsällskap 1:01.05 2:11.96

- Erik Isacsson 1995 Ludvika Simsällskap DSQ

100m Fjärilsim Damer A, Finaler

1 Elin Bylin 1991 Ludvika Simsällskap 35.24 1:17.29

2 Emma Landén 1992 Ludvika Simsällskap 36.27 1:18.88

3 Maja Stengård 1991 Ludvika Simsällskap 36.82 1:23.25

4 Neila Gaied 1992 Ludvika Simsällskap 38.71 1:26.47

5 Andrea Larsson 1992 Borlänge Simsällskap 40.45 1:28.31

100m Fjärilsim Herrar A, Finaler

1 David Hällman 1992 Ludvika Simsällskap 32.75 1:11.14

2 Erik Schmidt 1992 Ludvika Simsällskap 35.84 1:20.39

3 Martin Isacsson 1992 Ludvika Simsällskap 37.96 1:27.93

- Tomas Wallin 1992 Simsällskapet Mora DSQ

100m Ryggsim Damer B, Finaler

1 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 34.84 1:12.91

2 Emma Asplund 1994 Falu Simsällskap 38.23 1:16.94

3 Erica Pershagen 1993 Falu Simsällskap 38.22 1:17.44

4 Frida Winterås 1993 Gränges Simsällskap 38.30 1:17.75

5 Amanda Johansen 1994 Ludvika Simsällskap 38.86 1:20.25

6 Linnea Lindquist 1994 Falu Simsällskap 38.97 1:20.44

7 Paulina Hedin 1993 Falu Simsällskap 40.77 1:22.89

8 Rebecca Johansson 1994 Falu Simsällskap 41.15 1:25.33

9 Ellen Lindefelt 1994 Borlänge Simsällskap 41.78 1:26.45

10 Sara Gommel 1993 Falu Simsällskap 44.99 1:30.77

11 Ronja Larsson 1993 Simsällskapet Mora 44.36 1:33.36

12 Isabella Berg 1994 Gränges Simsällskap 52.60 1:50.36

- Louise Östman 1994 Hedemora Simsällskap DSQ

100m Ryggsim Herrar B, Finaler

1 Axel Hildenborg 1994 Falu Simsällskap 42.58 1:17.61

2 Jesper Stam 1994 Falu Simsällskap 57.06 1:27.53

3 Alexander Bjelke 1994 Ludvika Simsällskap 44.62 1:32.14

4 Oscar Fredriksson 1994 Ludvika Simsällskap 57.24 1:33.59

5 Daniel Solölid 1994 Falu Simsällskap 46.45 1:34.12

50m Frisim Damer C, Finaler

1 Hanna Orre 1995 Hedemora Simsällskap 29.97

2 Hanna Fransman 1995 Falu Simsällskap 36.15

3 Rebecka Grufman 1996 Ludvika Simsällskap 36.77

4 Josefine Gillström 1996 Borlänge Simsällskap 37.24

5 Julia Engvall 1995 Borlänge Simsällskap 38.17

6 Julia Nygren 1995 Borlänge Simsällskap 38.19

7 Louise Säfström 1995 Falu Simsällskap 38.69

8 Linnea Sandberg 1996 Borlänge Simsällskap 40.24

9 Matilda Lundberg 1995 Ludvika Simsällskap 40.38

10 Junia Bjelke 1996 Ludvika Simsällskap 40.46

11 Olivia Sjöblom 1997 Gränges Simsällskap 40.71

12 Marie Eriksson 1995 Gränges Simsällskap 41.87

13 Johanna Helsing 1996 Ludvika Simsällskap 44.79

14 Linn Drake 1996 Borlänge Simsällskap 45.33

15 Solange Tengzelius 1997 Gränges Simsällskap 45.97

16 Elice Ståhl 1997 Gränges Simsällskap 55.88

- Elena Alvarez-Blomgren 1995 Ludvika Simsällskap DNS

50m Frisim Herrar C, Finaler

1 Martin Alfredsson 1995 Hedemora Simsällskap 33.82

2 Marcus Eriksson 1995 Falu Simsällskap 34.41

3 Branko Iljic 1995 Hedemora Simsällskap 36.77

4 David Ståhl 1995 Gränges Simsällskap 37.55

5 Jonatan Berg 1997 Gränges Simsällskap 49.29

6 Oskar Björck 1995 Ludvika Simsällskap 50.30

7 Marcus Leu 1997 Ludvika Simsällskap 53.80

8 Erik Isacsson 1995 Ludvika Simsällskap 54.06

- Alfred Lindén 1997 Ludvika Simsällskap DNS

- Rasmus Rantanen 1997 Falu Simsällskap DNS

100m Frisim Damer A, Finaler

1 Ebba Kihlberg 1992 Falu Simsällskap 29.98 1:02.04

2 Elin Bylin 1991 Ludvika Simsällskap 30.28 1:02.88

3 Lovisa Hjalmarsson 1991 Hedemora Simsällskap 32.08 1:07.08

4 Maja Stengård 1991 Ludvika Simsällskap 32.45 1:07.73

5 Maria Lysén-Kotti 1992 Leksands Simförening 32.52 1:07.98

6 Emma Landén 1992 Ludvika Simsällskap 33.00 1:08.34

7 Neila Gaied 1992 Ludvika Simsällskap 33.12 1:09.12

- Denise Guström 1992 Simsällskapet Mora DNS

100m Frisim Herrar A, Finaler

1 David Hällman 1992 Ludvika Simsällskap 28.74 58.40

2 Erik Schmidt 1992 Ludvika Simsällskap 30.06 1:02.94

3 Tomas Wallin 1992 Simsällskapet Mora 32.66 1:07.88

4 Martin Isacsson 1992 Ludvika Simsällskap 33.32 1:11.55

5 Michael Jönsson 1991 Simsällskapet Mora 34.24 1:12.30

6 Marcus Fredriksson 1992 Ludvika Simsällskap 36.15 1:15.62

100m Frisim Damer B, Finaler

1 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 28.52 59.77

2 Amanda Johansen 1994 Ludvika Simsällskap 31.03 1:05.21

3 Erica Pershagen 1993 Falu Simsällskap 33.06 1:08.45

4 Emma Asplund 1994 Falu Simsällskap 34.03 1:09.36

5 Paulina Hedin 1993 Falu Simsällskap 33.63 1:09.72

6 Frida Winterås 1993 Gränges Simsällskap 33.43 1:09.86

7 Ellen Lindefelt 1994 Borlänge Simsällskap 33.38 1:10.17

8 Linn Björnberg 1993 Falu Simsällskap 34.31 1:11.02

9 Linnea Lindquist 1994 Falu Simsällskap 35.04 1:12.83

10 Sara Gommel 1993 Falu Simsällskap 36.30 1:16.27

11 Rebecca Johansson 1994 Falu Simsällskap 38.01 1:19.52

12 Natalie Accord 1994 Ludvika Simsällskap 38.34 1:19.72

13 Louise Östman 1994 Hedemora Simsällskap 39.42 1:20.60

14 Ronja Larsson 1993 Simsällskapet Mora 39.43 1:23.65

100m Frisim Herrar B, Finaler

1 Axel Hildenborg 1994 Falu Simsällskap 40.37 1:09.36

2 Jesper Stam 1994 Falu Simsällskap 33.39 1:09.64

3 Alexander Bjelke 1994 Ludvika Simsällskap 35.61 1:13.81

- Oscar Fredriksson 1994 Ludvika Simsällskap DSQ

- Daniel Solölid 1994 Falu Simsällskap DSQ

100m Medley Damer C, Finaler

1 Hanna Orre 1995 Hedemora Simsällskap 35.08 1:16.27

2 Hanna Fransman 1995 Falu Simsällskap 42.46 1:29.34

3 Rebecka Grufman 1996 Ludvika Simsällskap 46.43 1:36.41

4 Julia Engvall 1995 Borlänge Simsällskap 47.19 1:37.38

5 Josefine Gillström 1996 Borlänge Simsällskap 47.90 1:40.74

6 Junia Bjelke 1996 Ludvika Simsällskap 48.35 1:40.76

7 Louise Säfström 1995 Falu Simsällskap 51.99 1:42.00

8 Julia Nygren 1995 Borlänge Simsällskap 52.98 1:44.00

9 Linn Drake 1996 Borlänge Simsällskap 52.11 1:48.69

10 Johanna Helsing 1996 Ludvika Simsällskap 58.97 1:57.48

- Elena Alvarez-Blomgren 1995 Ludvika Simsällskap DNS

- Matilda Lundberg 1995 Ludvika Simsällskap DSQ

100m Medley Herrar C, Finaler

1 Marcus Eriksson 1995 Falu Simsällskap 42.86 1:28.73

2 Martin Alfredsson 1995 Hedemora Simsällskap 43.64 1:29.08

3 Branko Iljic 1995 Hedemora Simsällskap 50.64 1:41.81

- Rasmus Rantanen 1997 Falu Simsällskap DNS

4X50m Frisim Damer, Finaler

1 Ludvika SS Lag 1 Dam 1992 Ludvika Simsällskap 1:57.97

Elin Bylin 1991 28.99 28.99

Maja Stengård 1991 30.81 59.80

Neila Gaied 1992 30.79 1:30.59

Josefin Lindkvist 1993 27.38 1:57.97

2 Falu Simsällskap Lag 4 1992 Falu Simsällskap 2:01.61

Paulina Hedin 1993 31.80 31.80

Ebba Kihlberg 1992 28.57 1:00.37

Linn Björnberg 1993 35.17 1:35.54

Erica Pershagen 1993 26.07 2:01.61

4X50m Frisim Herrar, Finaler

1 Ludvika SS Lag 1 Herr 1992 Ludvika Simsällskap 1:56.90

Erik Schmidt 1992 27.62 27.62

Marcus Fredriksson 1992 31.07 58.69

Martin Isacsson 1992 31.05 1:29.74

David Hällman 1992 27.16 1:56.90

50m Fjärilsim Herrar C, Finaler

1 Marcus Eriksson 1995 Falu Simsällskap 40.17

2 Martin Alfredsson 1995 Hedemora Simsällskap 42.80

50m Fjärilsim Damer C, Finaler

1 Hanna Orre 1995 Hedemora Simsällskap 33.70

2 Hanna Fransman 1995 Falu Simsällskap 43.23

3 Rebecka Grufman 1996 Ludvika Simsällskap 45.40

4 Josefine Gillström 1996 Borlänge Simsällskap 47.06

5 Matilda Lundberg 1995 Ludvika Simsällskap 47.60

6 Louise Säfström 1995 Falu Simsällskap 47.74

7 Julia Engvall 1995 Borlänge Simsällskap 48.22

8 Junia Bjelke 1996 Ludvika Simsällskap 48.53

9 Julia Nygren 1995 Borlänge Simsällskap 52.59

10 Linn Drake 1996 Borlänge Simsällskap 53.57

11 Johanna Helsing 1996 Ludvika Simsällskap 59.21

200m Frisim Herrar B, Finaler

1 Axel Hildenborg 1994 Falu Simsällskap 39.43 1:17.72 1:54.99 2:31.34

2 Alexander Bjelke 1994 Ludvika Simsällskap 36.78 1:19.53 2:03.40 2:47.20

3 Daniel Solölid 1994 Falu Simsällskap 39.84 1:24.72 2:15.04 2:51.59

4 Oscar Fredriksson 1994 Ludvika Simsällskap 39.36 1:26.52 2:15.93 3:01.35

200m Frisim Damer B, Finaler

1 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 30.57 1:05.77 1:41.55 2:15.94

2 Amanda Johansen 1994 Ludvika Simsällskap 33.65 1:11.38 1:49.25 2:26.16

3 Emma Asplund 1994 Falu Simsällskap 35.97 1:15.73 1:55.81 2:31.03

4 Paulina Hedin 1993 Falu Simsällskap 35.55 1:14.43 1:54.48 2:31.08

5 Ellen Lindefelt 1994 Borlänge Simsällskap 36.23 1:16.22 1:55.61 2:31.93

6 Frida Winterås 1993 Gränges Simsällskap 35.04 1:15.51 1:56.92 2:35.74

7 Linnea Lindquist 1994 Falu Simsällskap 36.48 1:16.94 1:58.90 2:38.30

8 Sara Gommel 1993 Falu Simsällskap 36.96 1:17.76 1:59.61 2:39.78

9 Rebecca Johansson 1994 Falu Simsällskap 38.54 1:21.82 2:07.21 2:50.86

10 Natalie Accord 1994 Ludvika Simsällskap 40.13 1:24.94 2:11.61 2:56.09

11 Louise Östman 1994 Hedemora Simsällskap 40.49 1:39.50 2:21.76 2:57.69

100m Ryggsim Herrar A, Finaler

1 Erik Schmidt 1992 Ludvika Simsällskap 35.40 1:13.10

2 Tomas Wallin 1992 Simsällskapet Mora 36.83 1:16.62

3 Michael Jönsson 1991 Simsällskapet Mora 39.72 1:21.54

4 Marcus Fredriksson 1992 Ludvika Simsällskap 50.99 1:35.91

100m Ryggsim Damer A, Finaler

1 Elin Bylin 1991 Ludvika Simsällskap 36.09 1:14.55

2 Andrea Larsson 1992 Borlänge Simsällskap 38.38 1:18.46

3 Maria Lysén-Kotti 1992 Leksands Simförening 39.53 1:20.04

4 Neila Gaied 1992 Ludvika Simsällskap 40.78 1:23.71

5 Maja Stengård 1991 Ludvika Simsällskap 40.77 1:24.33

100m Frisim Herrar C, Finaler

1 Martin Alfredsson 1995 Hedemora Simsällskap 38.36 1:18.27

2 Marcus Eriksson 1995 Falu Simsällskap 38.82 1:20.55

3 David Ståhl 1995 Gränges Simsällskap 39.42 1:23.59

4 Branko Iljic 1995 Hedemora Simsällskap 39.93 1:24.67

5 Oskar Björck 1995 Ludvika Simsällskap 53.48 1:57.94

100m Frisim Damer C, Finaler

1 Hanna Orre 1995 Hedemora Simsällskap 32.97 1:09.02

2 Hanna Fransman 1995 Falu Simsällskap 38.55 1:20.97

3 Rebecka Grufman 1996 Ludvika Simsällskap 38.68 1:23.89

4 Josefine Gillström 1996 Borlänge Simsällskap 39.31 1:25.00

5 Julia Engvall 1995 Borlänge Simsällskap 42.13 1:28.85

6 Julia Nygren 1995 Borlänge Simsällskap 42.95 1:29.35

7 Junia Bjelke 1996 Ludvika Simsällskap 43.80 1:33.31

8 Matilda Lundberg 1995 Ludvika Simsällskap 46.96 1:33.55

9 Linnea Sandberg 1996 Borlänge Simsällskap 45.22 1:33.59

10 Johanna Helsing 1996 Ludvika Simsällskap 49.10 1:44.26

- Emilia Wylie 1995 Ludvika Simsällskap DSQ

100m Bröstsim Herrar B, Finaler

1 Jesper Stam 1994 Falu Simsällskap 41.29 1:28.45

2 Alexander Bjelke 1994 Ludvika Simsällskap 42.10 1:28.54

3 Daniel Solölid 1994 Falu Simsällskap 52.87 1:51.38

4 Arnav Jain 1993 Ludvika Simsällskap 53.29 1:54.03

100m Bröstsim Damer B, Finaler

1 Linn Björnberg 1993 Falu Simsällskap 41.19 1:27.72

2 Amanda Johansen 1994 Ludvika Simsällskap 42.51 1:29.49

3 Paulina Hedin 1993 Falu Simsällskap 43.96 1:30.24

4 Emma Asplund 1994 Falu Simsällskap 45.21 1:33.53

5 Linnea Lindquist 1994 Falu Simsällskap 45.67 1:35.35

6 Ellen Lindefelt 1994 Borlänge Simsällskap 46.05 1:36.00

7 Sara Gommel 1993 Falu Simsällskap 46.01 1:36.65

8 Rebecca Johansson 1994 Falu Simsällskap 46.20 1:38.11

9 Ronja Larsson 1993 Simsällskapet Mora 49.76 1:46.99

- Natalie Accord 1994 Ludvika Simsällskap DSQ

200m Frisim Herrar A, Finaler

1 David Hällman 1992 Ludvika Simsällskap 29.95 1:04.67 1:40.26 2:14.48

2 Erik Schmidt 1992 Ludvika Simsällskap 33.18 1:12.49 1:53.19 2:31.77

3 Tomas Wallin 1992 Simsällskapet Mora 33.92 1:13.47 1:54.47 2:31.90

4 Marcus Fredriksson 1992 Ludvika Simsällskap 46.83 1:21.28 2:08.36 2:52.40

200m Frisim Damer A, Finaler

1 Ebba Kihlberg 1992 Falu Simsällskap 31.71 1:07.20 1:43.32 2:18.25

2 Elin Bylin 1991 Ludvika Simsällskap 31.87 1:07.62 1:44.46 2:21.47

3 Emma Landén 1992 Ludvika Simsällskap 33.08 1:09.26 1:46.36 2:23.20

4 Andrea Larsson 1992 Borlänge Simsällskap 34.63 1:12.51 1:50.01 2:26.08

5 Neila Gaied 1992 Ludvika Simsällskap 34.18 1:12.35 1:50.93 2:27.60

6 Maja Stengård 1991 Ludvika Simsällskap 33.49 1:10.79 1:49.90 2:28.44

7 Lovisa Hjalmarsson 1991 Hedemora Simsällskap 34.88 1:13.55 1:52.50 2:30.03

50m Ryggsim Herrar C, Finaler

1 Martin Alfredsson 1995 Hedemora Simsällskap 39.33

2 Marcus Eriksson 1995 Falu Simsällskap 41.55

3 David Ståhl 1995 Gränges Simsällskap 48.13

4 Branko Iljic 1995 Hedemora Simsällskap 49.92

- Oskar Björck 1995 Ludvika Simsällskap DSQ

50m Ryggsim Damer C, Finaler

1 Hanna Orre 1995 Hedemora Simsällskap 35.75

2 Hanna Fransman 1995 Falu Simsällskap 41.93

3 Rebecka Grufman 1996 Ludvika Simsällskap 46.73

4 Louise Säfström 1995 Falu Simsällskap 47.28

5 Julia Engvall 1995 Borlänge Simsällskap 48.33

6 Julia Nygren 1995 Borlänge Simsällskap 49.69

7 Josefine Gillström 1996 Borlänge Simsällskap 50.13

8 Linnea Sandberg 1996 Borlänge Simsällskap 50.37

9 Linn Drake 1996 Borlänge Simsällskap 52.55

10 Junia Bjelke 1996 Ludvika Simsällskap 53.73

11 Johanna Helsing 1996 Ludvika Simsällskap 58.58

- Matilda Lundberg 1995 Ludvika Simsällskap DSQ

- Emilia Wylie 1995 Ludvika Simsällskap DSQ

50m Fjärilsim Herrar B, Finaler

1 Jesper Stam 1994 Falu Simsällskap 36.16

2 Axel Hildenborg 1994 Falu Simsällskap 37.54

3 Alexander Bjelke 1994 Ludvika Simsällskap 38.78

4 Oscar Fredriksson 1994 Ludvika Simsällskap 42.25

5 Daniel Solölid 1994 Falu Simsällskap 48.06

- Arnav Jain 1993 Ludvika Simsällskap DSQ

50m Fjärilsim Damer B, Finaler

1 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 30.45

2 Amanda Johansen 1994 Ludvika Simsällskap 30.92

3 Emma Asplund 1994 Falu Simsällskap 33.60

4 Ellen Lindefelt 1994 Borlänge Simsällskap 35.54

5 Frida Winterås 1993 Gränges Simsällskap 38.41

6 Linn Björnberg 1993 Falu Simsällskap 39.25

7 Linnea Lindquist 1994 Falu Simsällskap 39.52

8 Rebecca Johansson 1994 Falu Simsällskap 40.50

9 Natalie Accord 1994 Ludvika Simsällskap 42.11

10 Ronja Larsson 1993 Simsällskapet Mora 49.21

100m Bröstsim Herrar A, Finaler

1 David Hällman 1992 Ludvika Simsällskap 37.03 1:19.83

2 Erik Schmidt 1992 Ludvika Simsällskap 41.59 1:30.08

3 Marcus Fredriksson 1992 Ludvika Simsällskap 46.45 1:40.03

100m Bröstsim Damer A, Finaler

1 Ebba Kihlberg 1992 Falu Simsällskap 36.02 1:16.10

2 Emma Landén 1992 Ludvika Simsällskap 38.01 1:20.33

3 Maria Lysén-Kotti 1992 Leksands Simförening 41.05 1:26.58

4 Neila Gaied 1992 Ludvika Simsällskap 43.73 1:32.54

5 Lovisa Hjalmarsson 1991 Hedemora Simsällskap 44.55 1:33.35

6 Andrea Larsson 1992 Borlänge Simsällskap 45.21 1:36.06

4X50m Frisim Herrar, Finaler

1 Falu Simsällskap 1 1997 Falu Simsällskap 2:19.84

Jesper Stam 1994 32.06 32.06

Marcus Eriksson 1995 35.70 1:07.76

Daniel Solölid 1994 40.72 1:48.48

Axel Hildenborg 1994 31.36 2:19.84

4X50m Frisim Damer, Finaler

1 Falu Simsällskap Lag 2 1998 Falu Simsällskap 2:17.50

Linnea Lindquist 1994 34.83 34.83

Hanna Fransman 1995 35.98 1:10.81

Rebecca Johansson 1994 35.79 1:46.60

Emma Asplund 1994 30.90 2:17.50

2 Ludvika Ss-13 Lag 1 Dam 1995 Ludvika Simsällskap 2:23.25

Rebecka Grufman 1996 38.04 38.04

Matilda Lundberg 1995 41.32 1:19.36

Natalie Accord 1994 35.00 1:54.36

Amanda Johansen 1994 28.89 2:23.25

3 Borlänge Lag 1 -13 1994 Borlänge Simsällskap 2:27.07

Ellen Lindefelt 1994 31.22 31.22

Julia Nygren 1995 37.82 1:09.04

Josefine Gillström 1996 38.47 1:47.51

Julia Engvall 1995 39.56 2:27.07

Mer läsning

Annons