Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Falu Skin Games.

Annons

50 m fjäril, damer: 1) Nicole Stedt, Harnäs 30.52, 2) Maria Groth, Avesta 31.43, 3) Jennie Johansson, Upsala 32.68.

D15-16: 1) Victoria Persson, Fagersta 31.74, 2) Linnea Janbjer, Hedemora 33.36, 3) Elin Bylin, Ludvika 33.46.

D13-14: 1) Sarah Sjöström, Sverige U 28.43, 2) Josefin Lindkvist, do/Ludvika 30.42.

D-12: 1) Paulina Björkbacka, Harnäs 38.16, 2) Hanna Fransman, Falun 43.57.

Herrar: 1) Erik Zidén, Qwarnsveden 28.03, 2) Max Sidenstjärna, do 28.08 , 3) Patrik Hansson, Avesta 28.44.

H15-16: 1) Jacob Thulin, Sverige U 26.97.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 30.03, 3) Staffan Thuresson, Falun 36.92.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle 37.01, 2) Marcus Eriksson, Falun 43.19, 3) Martin Alfredsson, Hedemora 43.71.

50 m bröst, damer: 1) Jennie Johansson, Upsala 33.55, 2) Jeanette Engzell, Falun 34.15, 3) Matilda Leidefeldt, Borlänge 36.60.

D15-16: 1) Ebba Kihlberg, Falun 36.81.

D13-14: 1) Jenny Falkeman-Brink , Sverige U 34.06.

D-12: 1) Hanna Fransman, Falun 44.04, 2) Maja Thorsberg, Hedemora 44.45, 3) Julia Engvall, Borlänge 47.62.

Herrar: 1) Nisse Anttila, Borlänge 32.32, 2) Nico Axelsson, Qwarnsveden 32.83.

H15-16: 1) Johan Johansson, Sverige U 30.77.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 36.80, 3) Jesper Stam, Falun 40.95.

H-12: 1) Marcus Eriksson, Falun 46.00, 2) Martin Alfredsson, Hedemora 48.99.

100 m rygg, damer: 1) Jennie Johansson, Upsala 1.11.47, 2) Jonna Pettersson, Mora 1.19.19, 3) Lisa Hållams, do 1.23.08.

D15-16: 1) Matilda Åhlström, Bollnäs 1.12.37, 2) Elin Bylin, Ludvika 1.14.19.

D13-14: 1) Lovisa Ericsson, Sverige U 1.04.65.

D-12 år: 1) Paulina Björkbacka, Harnäs 1.17.31, 3) Nicolina Främst, Falun 1.43.81.

Herrar: 1) Max Sidenstjärna, Qwarnsveden 1.02.19.

H15-16: 1) Måns Hjelm, Sverige U 1.00.56.

H13-14: 1) Axel Hildenborg, Falun 1.19.41, 2) Marcus Berkemo, do 1.23.60, 3) Staffan Thuresson, do 1.24.65.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle 1.28.30.

400 m fritt, damer: 1) Petra Allestad, Wisby 4.32.30, 3) Jessica Lindkvist, Ludvika 4.59.56.

D15-16: 1) Matilda Åhlström, Bollnäs 4.42.89, 2) Ebba Kihlberg, Falun 4.55.68.

D13-14: 1) Sara Jacobson, Sverige U 4.36.11, 3) Josefin Lindkvist, do/Ludvika 4.48.14.

Herrar: 1) Nisse Anttila, Borlänge 4.35.09, 2) Robert Zakar, Hedemora 5.03.99.

H15-16: 1) Johan Bengtsson, Sverige U 4.17.73.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 4.42.42, 3) Marcus Berkemo, Falun 5.45.70.

200 m fjäril, damer: 1) Veronica Johansson, Sim 77 Hofors 2.44.49.

D15-16: 1) Maja Magnusson, Bollnäs 2.40.59.

D13-14: 1) Amanda Johansen, Ludvika 2.50.96.

200 m medley, damer: 1) Jeanette Engzell, Falun 2.27.95, 2) Jessica Lindkvist, Ludvika 2.42.23, 3) Malin Håmås, Mora 2.43.11.

D15-16: 1) Lisethe Karlsson, Fagersta 2.39.70.

D13-14: 1) Lovisa Ericsson, Sverige U 2.24.00.

D-12: 1) Hanna Fransman, Falun 3.11.67.

Herrar: 1) Nisse Anttila, Borlänge 2.35.55.

H15-16: 1) Johan Johansson, Sverige U 2.13.05.

H13-14: 1) Axel Hildenborg, Falun 2.55.73, 2) Jesper Stam, do 2.58.78.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle 3.11.27, 2) Martin Alfredsson, Hedemora 3.26.75.

50 m rygg, damer: 1) Petra Allestad, Wisby 31.47, 2) Jennie Johansson, Hedemora och Jeanette Engzell, Falun 32.81.

D15-16: 1) Matilda Åhlström, Bollnäs 33.79, 2) Elin Bylin, Ludvika 34.41.

D13-14: 1) Ida Lindborg, Sverige U 31.90, 3) Josefin Lindkvist, do/Ludvika 33.19.

D-12: 1) Paulina Björkbacka, Harnäs 36.04, 2) Hanna Fransman, Falun 41.08.

Herrar: 1) Max Sidenstjärna, Qwarnsveden 28.99, 2) Nisse Anttila, Borlänge 33.55, 3) Jonatan Kjellin , Mora 33.86.

H15-16: 1) Jonathan Gustavsson, Sverige U 28.26.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 31.71, 2) Axel Hildenborg, Falun 35.93, 3) Marcus Berkemo, do 37.32.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle39.63, 2) Marcus Eriksson, Falun 40.88, 3) Martin Alfredsson, Hedemora 41.57.

100 m fjäril, damer: 1) Nicole Stedt, Harnäs 1.08.19, 2) Lisa Hållams, Mora 1.16.61.

D15-16: 1) Maja Magnusson, Bollnäs 1.13.36, 3) Emma Landén, Ludvika 1.21.55.

D13-14: 1) Sarah Sjöström, Sverige U 1.02.24.

Herrar: 1) Erik Zidén, Qwarnsveden 1.02.73, 2) Robert Zakar, Hedemora 1.14.82.

H15-16: 1) Pontus Palmqvist, Sverige U 1.01.19, 2) David Hällman, Ludvika 1.09.19, 3) Archit Singh, do 1.15.83.

H13-14: 1) Axel Hildenborg, Falun 1.25.76, 2) Jesper Stam, do 1.27.08, 3) Alexander Bjelke, Ludvika 1.28.32.

H-12: 1) Marcus Eriksson, Falun 1.44.48.

100 m fritt, damer: 1) Petra Allestad, Wisby 1.01.27, 2) Maria Groth, Avesta 1.02.19.

D15-16: 1) Matilda Åhlström, Bollnäs 1.03.27, 2) Elin Bylin, Ludvika 1.03.37, 3) Ebba Kihlberg, Falun 1.04.14.

D13-14: 1) Josefin Lindkvist, Sverige U/Ludvika 1.01.02.

D-12: 1) Paulina Björkbacka, Harnäs 1.10.53, 3) Hanna Fransman, Falun 1.19.53.

Herrar: 1) Erik Zidén, Qwarnsveden 54.48, 2) Max Sidenstjärna, do 57.41, 3) Nisse Anttila, Borlänge 59.15.

H15-16: 1) Jacob Thulin, Sverige U 54.27.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 57.71, 2) Axel Hildenborg, Falun 1.09.90.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle 1.13.94, 2) Martin Alfredsson, Hedemora 1.22.58, 3) Zakarias Ström, Avesta 1.25.56.

200 m bröst, damer: 1) Jennie Johansson, Upsala 1.34.62, 2) Jeanette Engzell, Falun 2.38.12.

D15-16: 1) Ebba Kihlberg, Falun 2.57.99, 2) Emma Landén, Ludvika 2.59.82.

D13-14: 1) Emma Löfgren-Bengtson, Sverige U 2.38.80.

D-12: 1) Hanna Fransman, Falun 3.20.13, 2) Julia Nygren, Borlänge 4.05.67.

H15-16: 1) Anton Lagerqvist, Sverige U 2.19.73.

H13-14: 1) Jesper Stam, Falun 3.20.55.

100 m medley, damer: 1) Jeanette Engzell, Falun 1.08.82, 2) Jennie Johansson, Upsala 1.09.37. D15-16: 1) Elin Bylin, Ludvika 1.14.36.

D13-14: 1) Sarah Sjöström, Sverige U 1.06.06.

D-12: 1) Maja Thorsberg, Hedemora 1.33.36, 2) Rebecka Grufman, Ludvika 1.42.64 , 3) Nicolina Främst, Falun 1.44.18.

Herrar: 1) Nisse Anttila, Borlänge 1.03.06, 2) Nico Axelsson, Qwarnsveden 1.04.27.

H15-16: 1) Måns Hjelm, Sverige U 1.02.02.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 1.06.46, 3) Marcus Berkemo, Falun 1.25.08.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle 1.27.69, 2) Marcus Eriksson, Falun 1.30.12, 3) Martin Alfredsson, Hedemora 1.31.40.

4x50 m fritt, damer: 1) Sverige U lag 1 1.52.71.

Herrar: 1) Falun lag 1 2.13.54 (Axel Hildenborg, Staffan Thuresson, Marcus Berkemo, Jesper Stam), 2) 2.31.37, 3) Falun lag 2 2.31.61.

50 m fritt, damer: 1) Jennie Johansson, Upsala 28.62, 2) Jeanette Engzell, Falun 29.03.

D15-16: 1) Matilda Åhlström, Bollnäs 29.11, 2) Elin Bylin, Ludvika 29.23, 3) Linnea Janbjer, Hedemora 29.66.

D13-14: 1) Lovisa Ericsson, Sverige U 27.11, 2) Josefin Lindkvist, do/Ludvika 27.68.

D-12 år: 1) Paulina Björkbacka, Harnäs 32.44, 2) Maja Thorsberg, Hedemora 34.80.

Herrar: 1) Erik Zidén, Qwarnsveden 25.62, 2) Nisse Anttila, Borlänge 25.72, 3) Max Sidenstjärna, Qwarnsveden 26.44.

H15-16: 1) Johan Johansson, Sverige U 24.29.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 26.72, 3) Axel Hildenborg, Falun 32.10.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle32.86, 2) Martin Alfredsson, Hedemora 34.95, 3) Marcus Eriksson, Falun 35.89.

100 m bröst, damer: 1) Jennie Johansson, Upsala 1.11.43, 2) Jeanette Engzell, Falun 1.14.17, 3) Maria Groth, Avesta 1.19.92.

D15-16: 1) Victoria Persson, Fagersta 1.21.08, 2) Ebba Kihlberg, Falun 1.22.17, 3) Emma Landén, Ludvika 1.24.04.

D13-14: 1) Emma Löfgren-Bengtson, Sverige U 1.15.31.

D-12: 1) Hanna Fransman, Falun 1.34.00, 2) Maja Thorsberg, Hedemora 1.39.20, 3) Julia Engvall, Borlänge 1.48.00.

Herrar: 1) Nisse Anttila, Borläneg 1.09.83.

H15-16: 1) Johan Johansson, Sverige U 1.05.67.

H13-14: 1) Joakim Hvalgren, Harnäs 1.16.86, 3) Alexander Bjelke, Ludvika 32.07.

H-12: 1) Marcus Eriksson, Falun 1.42.57, 2) Martin Alfredsson, Hedemora 1.47.39, 3) Zakarias Ström , Avesta 1.51.76.

200 m fritt, damer: 1) Nicole Stedt, Harnäs 2.17.82, 3) Jessica Lindkvist, Ludvika 2.22.25.

D15-16: 1) Matilda Åhlström, Bollnäs 2.16.36, 3) Ebba Kihlberg, Falun 2.21.50.

D13-14: 1) Sarah Sjöström, Sverige U 2.07.60.

D-12: 1) Linn Nielsen, Sim 77 Hofors 3.08.24, 2) Julia Nygren, Borlänge 3.28.67.

Herrar: 1) Erik Zidén, Qwarnsveden 2.01.90, 2) Robert Zakar, Hedemora 2.15.76.

H15-16: 1) Johan Bengtsson, Sverige U 2.01.24.

H13-14: 1) Robert Gustavsson, Söderhamn 2.35.51, 3) Axel Hildenborg, Falun 2.36.77.

H-12: 1) Niclas Hvalgren, Gävle 2.40.80.

200 m rygg, damer: 1) Petra Allestad, Wisby 2.22.30, 2) Jeanette Engzell, Falun 2.36.38.

D15-16: 1) Matilda Åhlström, Bollnäs 2.38.73, 3) Elin Bylin, Ludvika 2.43.54.

D13-14: 1) Therese Nord, Sverige U 2.27.96.

D-12 år: 1) Paulina Björkbacka, Harnäs 2.45.35.

H15-16: 1) Linus Kanth, Sverige U 2.09.31.

H13-14: 1) Axel Hildenborg, Falun 2.50.96, 2) Staffan Thuresson , do 2.57.10, 3) Daniel Solölid, do 3.07.87.

H-12: 1) Rasmus Rantanen, Falun 3.44.52.

4x50 m medley, damer: 1) Sverige U lag 1 2.02.08.

Herrar: 1) Falun lag 1 2.31.13 (Axel Hildenborg, Jesper Stam, Staffan Thuresson, Marcus Berkemo), 2) Avesta lag 3 2.56.31, 3) Falun lag 2 3.00.08.

Skins Games-segrare:

Damer:

50 meter fjäril: Sarah Sjöström, ungdomslandslaget, 30.23.

50 meter bröst: Jennie Johansson, Uppsala, 33.16.

50 meter rygg: Petra Allestad, Visby, 32.19.

50 meter frisim: Lovisa Eriksson, ungdomslandslaget, 27.48.

Herrar:

50 meter fjäril: Pontus Palmqvist, ungdomslandslaget, 26.79.

50 meter bröst: Johan Johansson, ungdomslandslaget, 30.09.

50 meter rygg: Pontus Palmqvist, ungdomslandslaget, 28.71.

50 meter frisim: Johan Johansson, ungdomslandslaget, 30.09.

Mer läsning

Annons