Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat - Orientering - Medel

Annons

AVESTA: Knutsbo - Medel

H21 ELIT 5 470 m: 1) Johan Nordlund, Leksand, 36,45, 2) Patrik Martner, do, 37,26, 3) Erik Rost, Malungs Skogsmårdarna, 38,32, 4) Håkan Eriksson, do, 38,40, 5) Johan Israelsson, IFK Mora, 39,07, 6) Johan Karlsson, Kåre, 39,30, 7) Daniel Kaipe, Leksand, 39,57, 9) Martin Hammarberg, Malungs Skogsmårdarna, 40,01

H20 ELIT 3 980 m: 1) Jimmy Larsson, Malungs Skogsmårdarna, 28,43, 2) Mikael Andersson, Korsnäs, 32,33, 4) Andreas Nordfors, Stora Tuna, 33,46, 6) Johan Hamelius, do, 35,36, 7) Johan Goth, Kvarnsveden, 37,39, 8) Erik Nilsson-Lindgren, Stora Tuna, 38,54, 9) Johan Winterås, Västerbergslagen, 45,34, 10) Martin Hederskog, Malungs Skogsmårdarna, 46,40

H18 ELIT 3 720 m: 1) Anton Tynong, Gävle, 24,47, 4) Erik Blomgren, Stora Tuna, 27,15, 6) Carl Wiking, Kåre, 30,23, 8) Fredrik Lind, Säterbygden, 30,44, 10) Adam Reger, Stora Tuna, 34,50

D21 ELIT 3 980 m: 1) Pia Birkebæk, Stora Tuna, 32,35, 3) Lena Nilsson, Leksand, 35,17, 5) Eva Elfving, Domnarvet, 36,43, 8) Lina Sundqvist, Kåre, 37,53, 9) Helena Norberg, Stora Tuna, 38,38, 10) Marie-Louise Kaipe, Leksand, 39,25

D18 ELIT 3 030 m: 1) Kajsa Risby, Kåre, 27,34, 3) Katarina Svahn, IFK Mora, 28,38, 6) Lovisa Nilsson, Stora Tuna, 31,52, 8) Lisa Larsson, Malungs Skogsmårdarna, 39,21, 9) Lisa Hallberg, IFK Mora, 43,39, 10) Magdalena Olsson, do, 45,04

H21 4 430 m: 1) Jörgen Norén, Grycksbo, 40,34, 3) Hampus Möller, Hedemora, 49,49

H10 1 900 m: 1) Isak Söderström, Sala, 17,53, 2) Nils Alexandersson, Stora Tuna, 17,56, 4) André Andersson, Västerbergslagen, 20,46, 5) Viktor Lundmark, Kvarnsveden, 21,09

H12 2 590 m: 1) Oskar Sandberg, Säterbygden, 20,26, 5) Anton Gustafsson, Stora Tuna, 25,13

H14 2 960 m: 1) Jonathan Andersson, Stora Tuna, 23,44, 2) Johan Forsgren, Kåre, 25,25, 3) Patrik Nolåkers, Kvarnsveden, 25,43, 5) Marcus Wallin, Stora Tuna, 28,49

H16 3 480 m: 1) Fredrik Ingelsson, Ockelbo, 27,15, 3) Jacob Nilsson, Stora Tuna, 32,46, 4) Hannes Haglund, Leksand, 33,52, 5) Erik Gabrielsson, Korsnäs, 34,42

H35 3 980 m: 1) Per Lovang, Västerbergslagen, 31,54, 2) Magnus Eliasson, Domnarvet, 33,35, 4) Niklas Eriksson, Malungs Skogsmårdarna, 38,18

H40 3 720 m: 1) Lars Johansson, Karlsbyheden, 27,35, 2) Kennet Andersson, Grycksbo, 29,29, 3) Ulf Magnusson, Leksand, 29,33, 4) Christer Morell, Kåre, 29,55, 5) Christer Ekskog, Kvarnsveden, 30,49

H45 3 530 m: 1) Tord Hederskog, Hjs-Vansbro, 27,25, 2) Bengt Haglund, Leksand, 28,11, 3) Thomas Norgren, Stora Tuna, 28,46, 4) Kjell Klaar, Säterbygden, 29,26, 5) Lars Mattsson, Kåre, 30,00

H50 2 970 m: 1) Jan Olof Björklund, Bjursås, 25,05, 2) Roger Lind, Leksand, 26,41, 3) Hans-Erik Lang, Västerbergslagen, 27,43, 4) Anders Westlund, Kåre, 27,49, 5) Tryggve Ottosson, Västerbergslagen, 29,41

H55 2 930 m: 1) Lars Jakobsson, Västerås, 23,42, 2) Ulf Persson, Västerbergslagen, 26,27, 3) Lasse Kokkonen, Långshyttan, 27,37, 4) Bengt Stenerhag, Västerbergslagen, 28,07

H60 2 590 m: 1) Ingvar Forsberg, Storvik, 24,09, 4) Paul-Erik Glasberg, Västerbergslagen, 24,45, 5) Olle Johansson, Hedemora, 25,22

H65 2 520 m: 1) Kuno Österlund, Västerås, 20,05, 2) Lennart Magnusson, Hedemora, 22,28, 4) Sven Gustav Dahlberg, Jarl Rättvik, 23,31

H70 2 520 m: 1) Allan Haglund, Gävle, 27,35, 3) Ingemar Johansson, Hedemora, 29,36, 4) Janne Månsson, Leksand, 29,38

H75 2 060 m: 1) Sture Josefsson, Kåre, 25,11, 2) Ingvar Lundström, Stora Tuna, 29,58, 4) Rune Mases, Leksand, 30,26

H80 2 060 m: 1) Sven Andersson, Avesta, 35,33, 2) Nils Eriksson, Kåre, 38,11, 4) Ragnar Bernhard, do, 48,02

H85 2 060 m: 1) Sven Wåhlberg, Kåre, 40,09, 2) Ingvar Arvidsson, Säterbygden, 44,20

D21 3 530 m: 1) Therese Tillenius, Avesta, 37,08, 2) Anna T Eriksson, Kåre, 37,51, 3) Lenka Klimplová, do, 38,51, 4) Kristin Backåkers, Leksand, 41,55, 5) Katarina Goude, Hedemora, 42,59

D18 2 930 m: 1) Ida Greijer, Västerås, 37,42, 2) Malin Johansson, Avesta, 41,53, 3) Frida Palm, do, 44,05, 4) Sara Hallberg, Hedemora, 47,04

D10 1 900 m: 1) Andrea Lotsander, Hammaren, 20,08, 2) Linn Jansson, Västerbergslagen, 21,47, 3) Kajsa Mattsson, Kåre, 24,49, 4) Emma Yvell, Kvarnsveden, 25,58, 5) Stina Bayard, Stora Tuna, 27,46

D12 2 590 m: 1) Sofia Mossberg, Karlsbyheden, 23,36, 2) Maja Eriksson, Domnarvet, 24,08, 3) Maria Andersson, Västerbergslagen, 25,16, 4) Ellen Sarenmark, Leksand, 27,33

D14 2 650 m: 1) Madeleine Ahlström, Västerås, 22,42, 2) Frida Sandberg, Säterbygden, 23,25, 3) Michaela Hallqvist, Malungs Skogsmårdarna, 24,42, 4) Lisa Risby, Kåre, 25,10, 5) Emma Backlund, Säterbygden, 25,11

D16 2 970 m: 1) Marie Spångmyr, Leksand, 27,42, 2) Emelie Hansson, Kåre, 30,50, 3) Linnéa Backman, Västerbergslagen, 32,08, 4) Johanna Sarenmark, Leksand, 32,16, 5) Maria Bois, Malungs Skogsmårdarna, 33,01

D 17-20 2 970 m: 1) Sara Rudh, Avesta, 46,13, 2) Josefine Öllersten, do, 48,11

D35 2 930 m: 1) Annika Sundström, Västerås, 35,28, 2) Ulrika Nolåkers, Kvarnsveden, 36,37, 3) Sussie Lindh, Avesta, 36,58, 5) Izabell Grälls, Kåre, 39,12

D40 3 030 m: 1) Maria Bergfeldt, Domnarvet, 26,47, 2) Carina Sandberg, Säterbygden, 30,52, 3) Karin Svensk, Stora Tuna, 32,32

D45 2 460 m: 1) Bitte Eriksson, Gävle, 25,20, 3) Titti Rudh, Avesta, 28,32, 4) Lena Gustafsson, Malungs Skogsmårdarna, 29,49

D50 2 590 m: 1) Ann-Marie Yxfeldt, Hedemora, 31,45, 5) Ritva Kärkkäinen, Avesta, 36,19

D55 2 060 m: 1) Britt Eriksson, Sala, 19,58, 3) Elisabeth Jonsson, Malungs Skogsmårdarna, 24,16

D60 2 060 m: 1) Solveig Svahn, Ockelbo, 22,27, 2) Eva Halvarson, Kåre, 24,44, 3) Ing-Marie Mozelius, Stora Tuna, 25,58, 4) Pirkko Stenerhag, Västerbergslagen, 29,00, 5) Inger Löfgren, Stora Tuna, 30,53

D65 2 060 m: 1) Lena Leandersson, Älvdalen, 27,11, 2) Gunborg Westin, Leksand, 28,06, 3) Siv Stam, Säterbygden, 28,17, 4) Gunvor Nyström, Stora Tuna, 28,32, 5) Anna Hellgren, do, 30,29

D70 2 060 m: 1) Kerstin Johansson, Hedemora, 27,40, 3) Laila Nygren, Säterbygden, 36,39, 4) Inger Daniels-Östh, Korsnäs, 43,08, 5) Berit Bäckman, Säterbygden, 43,52

D75 2 060 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 36,05, 3) Gunborg Wåhlberg, Kåre, 41,21, 4) Astrid Dahle, do, 50,53, 5) Dagny Gustafsson, Malungs Skogsmårdarna, 52,39

U1 2 090 m: 1) Mikael Lönn, Norberg, 24,57, 4) Moa Göransson, Karlsbyheden, 28,57, 5) Tindra Jernström, Avesta, 29,30

U2 1 900 m: 1) Carolina Hedborg, Västerbergslagen, 23,34, 2) Emil Arvidsson, Säterbygden, 25,14, 3) Sanna Sjödén, Älvdalen, 26,01, 4) Annika Lundberg, Stora Tuna, 26,52, 5) Elsa Andersson, Domnarvet, 27,33

U3 2 590 m: 1) Filip Magnusson, Stora Tuna, 43,27, 2) Filip Eggeblad, Karlsbyheden, 44,13, 3) Ida Kihlén, Domnarvet, 44,38

U4 2 650 m: 1) Erik Urby, Västerås, 34,22, 4) Fanny Eggeblad, Karlsbyheden, 40,32, 5) Evelina Persson, do, 40,38

Mer läsning

Annons