Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Brages och Forssas speldagar spikade

Annons

Här är det definitiva spelprogrammet för de fem Dalagens samtliga matcher i årets serie.

Omgång 1

Lördag 26 april: Forssa-Skiljebo, Ludvika-Eskilstuna City, Ölme-Slätta.

Söndag: 27 april: Falu BS-Brage

Omgång 2

Lördag 3 maj: Skiljbo-Falu BS, Rynninge-Ludvika

Söndag4 maj: Brage-Degerfors.

Måndag 5 maj: Slätta-Forssa.

Omgång 3

Torsdag 8 maj: Ludvika-Brage

Lördag 10 maj: Slätta-Skiljebo, Degerfors-Falu BS

Söndag11 maj: Forssa-Strömstorp

Omgång 4

Lördag 17 maj: Falu BS-Ludvika

Lördag 17 maj: Strömstorp-Slätta, Eskilstuna City-Forssa

Söndag18 maj: Brage-Karlslund

Omgång 5

Fredag: 23 maj: Karlslund-Falu BS

Lördag 24 maj: Ludvika-Degerfors, Slätta-Eskilstuna City, Ölme-Brage

Söndag25 maj: Forssa-Rynninge

Omgång 6

Lördag 31 maj: Falu BS-Ölme, Rynninge-Slätta, Skiljebo-Ludvika.

Söndag 1 juni: Brage-Forssa

Omgång 7

Onsdag 4 juni: Slätta-Brage

Torsdag 5 juni: Forssa-Falu BS, Karlslund-Ludvika

Omgång 8

Måndag: 9 juni: Brage-Strömstorp, Ludvika-Ölme, Degerfors-Forssa

Tisdag 10 juni: Falu BS-Slätta

Omgång 9

Fredag 13 juni: Strömstorp-Falu BS

Lördag 14 juni: Eskilstuna City-Brage

Söndag15 juni: Slätta-Degerfors

Måndag: 16 juni: Forssa-Ludvika

Omgång 10

Torsdag 19 juni: Ludvika-Slätta, Falu BS-Eskilstuna City

Söndag22 juni: Brage-Rynninge

Måndag: 23 juni: Karlslund-Forssa

Omgång 11

Onsdag 25 juni: Strömstorp-Ludvika

Fredag 27 juni: Slätta-Karlslund,Rynninge-Falu BS

Lördag 28 juni: Forssa-Ölme

Söndag 29 juni: Brage-Skiljebo

Omgång 12

Lördag 2 augusti Ludvika-Strömstorp, Falu BS-Rynninge. Ölme-Forssa

Söndag 3 augusti: Skiljebo-Brage

Måndag: 4 augusti: Karlslund-Slätta

Omgång 13

Lördag 9 augusti: Forssa-Karlslund, Rynninge-Brage, Eskilstuna City-Falu BS

Söndag10 augusti: Slätta-Ludvika

Omgång 14

Lördag 16 augusti: Falu BS-Strömstorp, Degerfors-Slätta

Söndag17 augusti: Brage-Eskilstuna City

Tisdag 19 augusti: Ludvika-Forssa

Omgång 15

Fredag 22 augusti: Slätta-Falu BS

Lördag 23 augusti: Ölme-Ludvika, Strömstorp-Brage

Söndag24 augusti: Forssa-Degerfors

Omgång 16

Fredag 29 augusti: Falu BS-Forssa

Måndag: 1 september: Ludvika-Karlslund, Brage-Slätta

Omgång 17

Söndag7 september: Ölme-Falu BS, Ludvika-Skiljebo, Slätta-Rynninge

Tisdag 9 september: Forssa-Brage

Omgång 18

Lördag 13 september: Falu BS-Karlslund, Rynninge-Forssa, Eskilstuna City-Slätta

Söndag14 september: Brage-Ölme, Degerfors-Ludvika

Omgång 19

Onsdag 17 september: Ludvika-Falu BS

Lördag 20 september: Slätta-Strömstorp

Söndag21 september: Forssa-Eskilstuna City, Karlslund-Brage

Omgång 20

Torsdag 25 september: Brage-Ludvika

Lördag 27 september: Falu BS-Degerfors, Strömstorp-Forssa, Skiljebo-Slätta

Omgång 21

Lördag 4 oktober: Forssa-Slätta, Ludvika-Rynninge

Falu BS-Skiljebo, Degerfors-Brage

Omgång 22

Lördag 11 oktober: Brage-Falu BS, Slätta-Ölme, Eskilstuna City-Ludvika, Skiljebo-Forssa.

Mer läsning

Annons