Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Studenter vid Högskolan Dalarna

Följande personer folkbokförda i Dalarnas län har under perioden 16 mars till 15 april tagit examen vid Högskolan Dalarna.

Annons

Ekonomie kandidatexamen, företagsekonomi: Camilla Ekehov, Ludvika

Filosofie kandidatexamen, ljud- och musikproduktion: Anton Fladvad, Borlänge.

Filosofie kandidatexamen, företagsekonomi: Ida Lindqvist, Borlänge, Camilla Bergsten, Falun..

Filosofie kandidatexamen, informatik: Malena Holmstedt, Sundborn, Erik Rehn, Falun.

Filosofie kandidatexamen, internationella relationer: Sara Moustafa Nagi, Borlänge.

Filosofie kandidatexamen, omvårdnad: Johanna Andersson, Falun, Ulrica Nykvist, Bjursås, Amanda Wallgren, Falun.

Filosofie kandidatexamen, sociologi: Emma Sandberg, Falun.

Filosofie magisterexamen, afrikanska studier: Martina von Seth, Falun.

Filosofie masterexamen, mikrodataanalys: Sofia Iasonidou, Falun.

Förskollärarexamen: Magdalena Brattlöf, Krylbo, Beatrice Elzén, Ludvika, Carina Jakobsson, Krylbo, Julia Olsson, Hedemora, Helena Wadström, Rättvik.

Högskoleexamen, byggarbetsledning: Mattias Ris, Mora.

Högskoleexamen, entreprenöriellt företagande: Caroline Johansson, Borlänge.

Högskoleexamen, företagsekonomi: Erika Holmberg, Sundborn.

Högskoleingenjörsexamen: Jonas Abrahamsson, Borlänge, Carolin Johansson, Borlänge, Lisa Larsen, Falun, Jakob Lindqvist, Leksand.

Ämneslärarexamen, åk 7-9: Rand Al-Shemas Iessa, Hedemora.

Kandidatexamen, grafisk design: Malin Palm, Falun.

Lärarexamen, förskola/f-klass, barnkultur/skapande: Malin Lernebo, Falun.

Lärarexamen, gymnasium/sen grundskola, bild/engelska: Justine Narelle Seymour, Falun.

Lärarexamen, tidig grundskola/f-klass/f-hem, språk/lek/lärande: Jesper Halvarsson, Borlänge.

Sjuksköterskeexamen: Johanna Andersson, Falun, Erica Guggi, Borlänge, Ulrica Nykvist, Bjursås, Edith Sonehag, Söderbärke, Amanda Wallgren, Falun.

Socionomexamen: Christina Cederberg, Falun, Emla Englund, Falun, Sara Karlsson Bogg, Mora, Erika Kjellgren, Falun, Frida Sandström, Falun, Ann-Sofie Tägtgren, Grangärde.

Teknologie magisterexamen, energi/miljöteknik: Markus Lang, Borlänge.

Lärarexamen, f-klass/f-hem/tidig grundskola, människa/omvärld: Catrine Tullsäng, Säter.

Lärarexamen, gymnasiet/ sen grundskola, matematik/teknik: Andreas Wiklund, Leksand.

Mer läsning

Annons