Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Heja, Forssa BK:s medlemmar!

Annons

Äntligen är klubben på rätt kurs. Kredit till den ”nya” styrelsen för att de tagit tag med att upplysa klubbmedlemmar om den aktuella dagsformen för klubben, och lagt alla korten på borden.

Vi är väldigt tacksamma för att styrelsen lägger ned ett sådant engagemang för att stärka klubbens framtid. Nu är det upp till oss medlemmar att hugga i och bidra med några timmar av vårt liv för att betala tillbaka lite till före-ningen som ger glädje, och har gett glädje till så många unga och gamla genom fotbollen.

Snart finns också en naturlig mötesplats vid Maservallen där vi kan ta en kopp kaffe och lära känna varandra bättre.

Fler måste engagera sig för att klubben skall bibehålla den sportsliga höga kvalitén bland våra ungdomslag. Fler måste också engagera sig för att stärka klubbkänslan och gemenskapen. Fler måste komma med idéer för att påverka klubbens framtida inriktning.

Ja, helt enkelt fler aktiva medlemmar behövs. Vi kommer att ställa upp på ett eller annat sätt. Kommer du?

För Forssa BK i tiden

Har du något att säga?

Skriv en insändare

Skriv insändare

Har du något att säga?

Skriv en insändare

Skriv insändare

Mer läsning

Annons