Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Folkrace-tv PPV: Här ser du hela tävlingen i Årsunda live mot engångskostnad

Här har du möjligheten att se hela livesändningen från folkracetävlingen i Årsunda på lördag, 5 maj, mot en pay per view-kostnad.
Första start 10.00.

Annons

Se tävlingen live här:

Tävlingen på Årsunda-banan blir start för X-cupen 2018. Men den blir även start på något helt nytt - MittMedia cup .

Som Plus-kund hos MittMedia (1:- första månaden, sen 99:- i månaden) kan du se alla våra sändningar och reportage i vår folkrace-satsning 2018. Bli Plus-kund genom att gå in på den här artikeln och följ instruktionerna.

TIDIGARE SÄNDNINGAR 2018:

Tyckecupen, Askersund - highlights, finalerna och hela reprisen

Alla finaler och hela reprisen från Marsracet i Västerås

Alla finaler högupplöst och hela reprisen från vintertävlingen i Borlänge 2018

Under säsongen kommer vi sända massor av folkrace live (se lista längre ner), och de kommande 15 livesända tävlingarna ingår i MittMedia cup.

LÄS MER OM MITTMEDIA CUP HÄR

Se startlista för Årsunda-tvälingen på anmälanonline

► KOLLA MER: HÄR hittar du alla finaler högupplösta, och hela reprisen från Lumek-festivalen 2017 i Årsunda

REPRIS FRÅN SÄNDNINGAR 2017:

Superkraschen, ALLA finaler samt hela reprisen från sändingen på Gestrikefestivalen

► Alla finaler högupplösta, samt hela reprisen, från X-cupfinalen 2017

► Höjdpunkter, alla finaler och hela reprisen från Lagtävlingen 2017

► Se alla finaler och hela finaldagen från Hedparksfestivalen 2017 här

► ALLA finaler högupplösta, samt hela sändningen i repris från Mecaracet i Hedemora 2017

► Hela reprisen från sändningen på Kvällstävlingen i Borlänge

KOMMANDE SÄNDNINGAR

5 maj: Årsunda - ingår i MittMedia Cup

10 maj: Kvällstävlingen, Borlänge - ingår i MittMedia Cup

19 maj: X-cupen, Ljusdal - ingår i MittMedia Cup

27 maj: Gestrikefestivalen, Storvik - ingår i MittMedia Cup

3 juni: Östersund - ingår i MittMedia Cup

6 juni: Hällefors - ingår i MittMedia Cup

17 juni: Söderhamn, Hälsingecupen - ingår i MittMedia Cup

8 juli: Krokom - ingår i MittMedia Cup

28 juli: Fredriksberg - ingår i MittMedia Cup

12 augusti: Ö-vik - ingår i MittMedia Cup

19 augusti: Årsunda, Lumekfestivalen - ingår i MittMedia Cup

26 augusti: Ljusdal - ingår i MittMedia Cup

9 september: Lagtävlingen, Borlänge - ingår i MittMedia Cup

15 september: Hedemora - ingår i MittMedia Cup

29 september: X-cupfinal, Storvik - ingår i MittMedia Cup

7 okboter: MITTMEDIA CUP FINAL, Borlänge

20 oktober: Fläskracet, Falun

10 november: Skinkracet, Borlänge

(Vissa av tävlingarna är två- eller tredagar. Vi kommer garanterat sända finaldagen, och i vissa fall kanske fler dagar).

Bild: Anette C foto

Mer läsning