Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Folkrace-tv PPV: Här ser du hela Kvällstävlingen i Borlänge live mot engångskostnad

Artikel 19 av 70
Folkrace 2018
Visa alla artiklar

MittMedias stora folkracesatsning fortsätter!
Torsdag 10 maj sänder vi hela traditionella Kvällstävlingen i Borlänge. Första start 13.00.
Här kan du se hela sändningen mot en engångskostnad. Om du är Plus-kund kan du se alla tävlingar vi sänder.

Annons

Se sändningen från Borlänge - 10 maj 13.00 - mot en engångskostnad här:

15 av de tävlingar vi sänder live (se lista längre ner) ingår i nya MittMedia cup. Borlänge blir andra deltävlingen i cupen.

LÄS MER OM MITTMEDIA CUP OCH SE NUVARANDE STÄLLNING HÄR

► SE MER: Massor av reprisgodis från Kvällstävlingen 2017

► SE ÄVEN: Lagtävlingen 2017 - Höjdpunkterna, finalerna och hela reprisen

TIDIGARE SÄNDNINGAR 2018:

X-cupen Årsunda - Alla finaler separerade, och hela reprisen

Tyckecupen, Askersund - highlights, finalerna och hela reprisen

Alla finaler och hela reprisen från Marsracet i Västerås

Alla finaler högupplöst och hela reprisen från vintertävlingen i Borlänge 2018

REPRIS FRÅN SÄNDNINGAR 2017:

Superkraschen, ALLA finaler samt hela reprisen från sändingen på Gestrikefestivalen

► Alla finaler högupplösta, samt hela reprisen, från X-cupfinalen 2017

► Se alla finaler och hela finaldagen från Hedparksfestivalen 2017 här

► ALLA finaler högupplösta, samt hela sändningen i repris från Mecaracet i Hedemora 2017

KOMMANDE SÄNDNINGAR

10 maj: Kvällstävlingen, Borlänge - ingår i MittMedia Cup

19 maj: X-cupen, Ljusdal - ingår i MittMedia Cup

27 maj: Gestrikefestivalen, Storvik - ingår i MittMedia Cup

3 juni: Östersund - ingår i MittMedia Cup

6 juni: Hällefors - ingår i MittMedia Cup

17 juni: Söderhamn, Hälsingecupen - ingår i MittMedia Cup

8 juli: Krokom - ingår i MittMedia Cup

28 juli: Fredriksberg - ingår i MittMedia Cup

12 augusti: Ö-vik - ingår i MittMedia Cup

19 augusti: Årsunda, Lumekfestivalen - ingår i MittMedia Cup

26 augusti: Ljusdal - ingår i MittMedia Cup

9 september: Lagtävlingen, Borlänge - ingår i MittMedia Cup

15 september: Hedemora - ingår i MittMedia Cup

29 september: X-cupfinal, Storvik - ingår i MittMedia Cup

7 oktober: MITTMEDIA CUP FINAL, Borlänge

20 oktober: Fläskracet, Falun

10 november: Skinkracet, Borlänge

(Vissa av tävlingarna är två- eller tredagar. Vi kommer garanterat sända finaldagen, och i vissa fall kanske fler dagar).

MITTMEDIA CUP

Resultat i MittMedia cup just nu

SENIORER:

Dan Olsson (AMF Årsunda): 20

Andreas Rönnlöf (Skepptuna MK): 19

Pelle Wilén (Strängnäs AMS): 18

Dan Olsson (SMK Gävle): 17

Roger Forsberg (Örnsköldsvik MK): 16

Eddie Gilberg (Gestrike RT): 15

Mikael Dahlstedt (SMK Hedemora): 14

Thomas Åsberg (Gestrike RT): 13

Niclas Blomkvist (SMK Gävle): 12

Jonas Johansson (Svärdsjö MK): 11

Dennis Lundberg (Gestrike RT): 10

Peter Hagström (AMF Årsunda): 9

Rasmus Lundqvist (Fagersta MK): 8

Jocke Stattin (Gestrike RT): 7

Niklas Eriksson Glad (AMF Årsunda): 6

Marcus Gladh (AMF Årsunda): 5

JUNIORER:

Casper Falk (SMK Gävle): 20

Ture Boström (Järbo MK): 19

Rasmus Jansson (Rasbo MK): 18

Jens Öberg (Ånge MK): 17

Douglas Eriksson (AMF Årsunda): 16

Felix Granlund (Hede MK): 15

Hanna Olsson (Fagersta MK): 14

Malte Eriksson (AMF Årsunda): 13

Pontus Eriksson (AMF Årsunda): 12

Casper Björkman (Gestrike RT): 11

Filip Gilberg (Gestrike RT): 10

Emil Lagergren (Borlänge MK): 9

Louise Rönn (Gestrike RT): 8

Linnea Holmdahl (Films MK): 7

Ellen Liebenholtz (Bergets MS): 6

Gustaf Westerlud (AMF Årsunda): 5

DAM/VETERAN:

Annika Isaksson (Hofors MK): 20

Ida Törnhult (Gestrike RT): 19

Annika Forsberg (Sandvikens MK): 18

Pernilla Sterner (SMK Gävle): 17

Emili Andersson (AMF Årsunda): 16

Erika Lindh (Gestrike RT): 15

Lina Falk (Grangärde RRC): 14

Elin Nilsson (SMK Hälsinge): 13

Frida Falk (Grangärde RRC): 12

Rebecca Hagström (Järbo MK): 11

Madelene Jerner (AMF Årsunda): 10

Isabelle Östlund (Botkyrka MK): 9

Julia Granvik (Järbo MK): 8

Elvira Hansson (AMF Årsunda): 7

Tilda Ekenberg (Films MK): 6

Åsa Eriksson (Gestrike RT): 5

Bild: Kim Koukkari

Alla artiklar i
Folkrace 2018