Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

166 tar studenten i Rättvik

Annons

I dag, torsdag, håller Komvux sin egen avslutning.

I morgon fredag arrangeras övriga gymnasieelevers avslutning. Klockan tolv hålls en formell avslutning i kyrkan. En dryg timme senare avgår studenttåget från skolan till Kommunalhuset, där eleverna klassvis rusar ut till de väntande anhöriga.

Studenter 2005 Rättviks Gymnasium:

BPHUM02, BYGGPROGRAMMET/MUR

N Namn

1 Bergfeldt, Nicklas, Rättvik

2 Domar Bolmstam, Rättvik 3 Flygare, Joe, Rättvik

4 Löfhaugen, Andreas, Rättvik 5 Redebrandt, Johan, Siljansnäs

6 Wiklund, Tomas, Rättvik 7 Wikström, Anders, Vikarbyn

BPHUT02 BYGGPROGRAMMET

/TRÄ

1 Bäckström, Daniel, Vikarbyn

2 Daniels, Krister, Leksand

3 Karlsson, Johnny, Insjön 4 Knuts, Per, Leksand

5 Larsson-Jones, Erik, Rättvik 6 Olsson, Jonas, Älvdalen

7 Sundström, Björn, Rättvik

8 Uhr, Gustav , Rättvik

9 Wildemo, Håkan, Vikarbyn ECDT02 ELPROGRAMMET/

DATORTEKNIK

1 Bengtsson, Erik, Siljansnäs 2 Palos, Mirzet, Linköping

ECEL02, ELPROGRAMMET/

INSTALLATION

1 Alvärn, Christoffer, Rättvik

2 Arnesson, Stefan, Insjön

3 Erkers Lindberg, Daniel, Leksand

4 Folkemar, Petter, Leksan

5 Fällbom, Björn, Leksand

6 Hällberg, Johan, Leksand

7 Skog, Anders, Leksand

8 Thimberg, Jonathan, Vikarbyn

9 Walldén, David, Leksand

ECET02 ELPROGRAMMET/

ELEKTRONIK

1 Axelsson, Axel, Orsa

2 Bleckur, Lars, Rättvik

3 Hammare, Daniel, Rättvik

4 Hansson, Linus, Vikarbyn

5 Sköld, David, Rättvik

6 Westlund, Daniel, Siljansnäs

ES02 ESTETPROGRAMMET

1 Frisk, Sawmya, Borlänge

2 Frost, Emma, Mora

3 Gustafsson, My, Trelleborg

4 Jansson, Andreas, Habo 5 Kers, Anna, Vikarbyn

6 Odén, Agne, Strängnäs

7 Roos, Kostas, Rättvik

8 Rosdal, Hanna, Älvdalen

9 Runngren, Johanna, Vikarbyn 10 Willebrand, Samuel, Sunne

NVMD02 NATURVETENSKAPLIG/

MATTE/DATA

1 Johansson, Olle, Vikarbyn

NVNV02 NATURVETENSKAPLIG/

NATUR

1 Asp, Sara, Rättvik

2 Baggens, Lena, Rättvik

3 Bakken, Erik, Rättvik

4 Flodin, Hans, Rättvik

5 Gellerbrant, Helen, Boda kyrkby

6 Kajmats, Per, Rättvik

7 Lindbom, Anna, Furudal

8 Ljunggren, Tina, Rättvik

9 Lohmann, Per, Rättvik

10 Palmlöv, Björn, Vikarbyn

11 Thalén, Gina, Rättvik

12 Von Bahr, Viktor, Rättvik

OP02 OMVÅRDNADSPROGRAMMET

1 Andersson, Camilla, Rättvik

2 Angantyr, Evelina, Boda kyrkby

3 Eriksson, Annika, Insjön

4 Karlsson, Karin, Rättvik 5 Klockar, Britta, Rättvik

6 Lisell, Britta, Rättvik

7 Lisell, Hanna, Vikarbyn

9 Ollas, Tove, Rättvik

10 Sjöberg, Sofia, Rättvik

11 Wenngren, Jessica, Rättvik

SPEI02 SAMHÄLLSPROGRAMMET/

EKONOMI

1 Berggren, Niklas, Rättvik

2 Bäckvall, Sabina, Furudal

3 Hellborg, Maria, Vikarbyn

4 Larsen, Peter, Vikarbyn

5 Mårthans, Emma, Rättvik

6 Ollas, Malin, Rättvik

7 Söderman, Karl, Rättvik

8 Wiklund, Sandra, Rättvik

9 Vikström, Johan, Vikarbyn

10 Åkerström, Annette, Tällberg

SPKU02 SAMHÄLLSPROGRAMMET/

KULTUR

1 Junell, Kristin, Rättvik

TE02 TEKNIKPROGRAMMET

1 Alvbåge, Daniel, Rättvik

2 Eggemark, Martin, Rättvik

3 Hackner, Henrik, Vikarbyn

4 Haga, Olof, Rättvik

5 Hillerström, Daniel, Furudal

6 Hinders, Erika, Rättvik

7 Korsgren, Carl, Rättvik

8 Lindgren, Erik, Rättvik

9 Lingvall, Christian, Rättvik

10 Udd, Josefina, Rättvik

11 Östlund, Daniel, Rättvik

NPD02 NATURBRUKS-

PROGRAMMET/DJURVÅRD

1 Ahl, Angelica, Borlänge

2 Bengtsson, Malin, Bjurås

3 Bjurström, Sofia, Mora

4 Eriksson, Johanna, Avesta

5 Eriksson, Linda, Falun

6 Håkansson, Anna, Sollerön

7 Johansson, Jenny, Sågmyra

8 Lindenryd, Anna, Gagnef

9 Niburg, Johanna, Mora

10 Olsson, Madeleine, Borlänge

11 Pekkarinen, Madeleine, Falun

12 Rytter, Marie, Älvdalen

13 Wickström, Mikaela, Älvdalen

14 Vikström, Elin, Falun

NPH02 NATURBRUKSPROGRAM-

MET/HÄSTHÅLLNING

1 Andersson, Ann-Sofie, Avesta

2 Bastman, Johanna, Orsa

3 Berglund, Lovisa, Äppelbo

4 Brattén, Sandra, Malung

5 Burgman, Emma, Säter

6 Domar Persson, Jessica, Rättvik

7 Eriksson, Mikaela, Falun

8 Holm, Linnea, Gyrcksbo

9 Juhlander, Sanna, Sundborn

10 Landin, Kristin, Rättvik

12 Lind, Angelica, Avesta

13 Lindström, Hanna, Horndal

14 Nilimaa, Cecilia, Uppl. Väsby

15 Olofsson, Christina, Falun

16 Peters, Linnea, Gagnef

17 Strömberg, Martina, St SkedviI

18 Svensson, Sofie, Trosa

19 Utterberg, Malin, Älvdalen

20 Vennström, Cecilia, Borlänge

21 Wikström, Anna, By kyrkby

NPJ02 NATURBRUKSPROGRAM- MET/JORDBRUK

1 Annelund, Tobias, St Skedvi

2 Brynedal, Joakim, Gagnef

3 Gustafsson, Jonas, Dala Järna

4 Karlsson, Stefan, Säter

5 Lidman, Daniel, Falun

6 Matsson, Marie-Louise Boda

7 Nordqvist, Camilla, Smedjebacken

8 Persson, Mikael, St SkedviI

9 Söderberg, Åke, Svärdsjö

10 Wennberg, Johan, Falun

11 Westman, Erik, Svärdsjö

NPNV02 NATURBRUK MED NATUR- VETENSKAPLIG KOMPETENS

1 Strömberg Jansson, Anna,

Skärholmen

2 Bossel, Eriksson Josefin , Färnäs

3 Danielsson, Åsa, Insjön

4 Efraimsson, Saga, Säter

5 Englundh, Kristin, Mora

6 Eriksson, Michael, Enviken

7 Gatu, Andreas, Falun

8 Gustavsson Lundqvist, Emma,

Borlänge

9 Hellberg, Sanna, Insjön

10 Hård, Helen , Älvdalen

11 Isaksson, Therése, Avesta

12 Jacobsen, Lisa, Borlänge

13 Johansson, Emilia, Insjön

14 Johansson, Therese, Mora

15 Karlsson, Emelie, Ludvika

16 Kuusela, Mikaela, Grängesberg

17 Lenngren Hysing, Säter

18 Lilja, Elinore, Färnäs

19 Lissel, Linnéa, Djura

20 Magnusson, Lina, Söderbärke

21 Mattsson, Lina, Älvdalen

22 Melin, Susanne, Grycksbo

23 Nordström, Fanny, Orsa

24 Nyström, Sara, Säter

25 Persson, Marlene, St Skedvi

26 Siitari, Ewa, Älvdalen

27 Sjöholm, Fanny, Gagnef

NPT02 NATURBRUKS-

PROGRAMMET/TRÄDGÅRD

1 Andersson, Leif, Björklinge

2 Andersson, Marika, Nusnäs

3 Anngård, Sara, Torsåker

4 Drakes, Therese, Säter

5 Finn, Susanna, Sundborn

6 Fritz, Linda, Grycksbo

7 Gille, Sara, Borlänge

8 Larsson, Jonna, Borlänge

9 Lundell, Malin, Borlänge

10 Nettö, Caroline, Säter

11 Olofsson, Rebecka, Sundborn

12 Rombin Broberg, Anna, Bjursås

13 Springe, Jon, Sveg

14 Stenholtz, Carina, Färnäs

Mer läsning

Annons