Svenskt rekord
Måndagens Drive In bio på Rättviks Travbana slog svenskt rekord. 2819 personer kom för att se Bilar två.
Det fina vädret, filmvalet och bra arrangemang lockade 2819 människor att se Bilar två på Drive In bion under måndagen. Det är svenskt rekord i antalet betalande besökare under en filmvisning. Publiksiffran slog förra årets rekord som sattes när Bilar ett visades under Classic Car Week. Drive In bion i Rättvik är en av få i Sverige och filmerna visas på Sveriges största filmduk, 26 gånger 11 meter.















































Senaste kommentarerna:
Skrivet 5 aug 2011 19:08 Biltokig (Ej registrerad)
Kan bara upplysa er som skriver här ovanför mej om att det finns faktiskt folk som e intresserade av Amerikanska bilar och att träffa likasinnade och som inte e asfulla som du påstår,det finns såna också,men du behöver inte skita ner allihopa för det,jag själv åker runt i en Pontiac 58 och det e jag stolt över,jag åker runt på olika bilträffar och träffar trevliga glada människor som har ett intresse,vill påstå att jag aldrig stött på trevligare människor än de bilburna.Varför tror ni att det kommer så mycket folk på tex. CCW? och varför skulle de va patetiskt att åka på drive in movie,avundsjuk eller??
Skrivet 3 aug 2011 20:54 Veronica (Ej registrerad)
Åt detta spektakel säger jag bara:MMMOOOAAAHAHAHAHA !!!!!!!!!!
Skrivet 3 aug 2011 18:58 2011 (Ej registrerad)
Löjligt att skåda dessa "raggers".Snorfulla Rockabillys "Hillbillies" från urskogarna drickandes "Moonshine".55-65 åringar drickandes 33cl smuggelöl med feta asfula kärringar i baksätet glidandes omkring dagarna i ända i sina pensionsavkastningar.
Kvällen till ära samlas dom allihopa på travbanan för att gemensamt avluta med lite tecknad barnfilm.
Patetiskt var ordet.