En dialog med Sverigedemokraterna
Relaterat
Det stod i tidningen att Sverigedemokraterna ska börja med torgmöten på fredagar. Då får vi hoppas att polisen också kommer att finnas där.
En del frågor som SD driver kan vara av intresse att debattera men man kommer aldrig i från deras rötter finns i Hitlerismen.
Alltså:
* Terror
* Gräsrötter som består av socialt missanpassade individer som mer än gärna, slår bögar, pedofiler och missbrukare på käften.
* Slaver, resande, bögar, missbrukare, handikappade och mentalsjuka ska dödas. Vad har de att göra i Den Starkes Samhälle?
* Revanschism, man har en gång slagits ut från samhället och drivs till att ge igen, precis som Hitler
* Toppstyrning, Etablerade mörka krafter finansierar och styr det hela
Jag försökte en gång i tiden gå med i partiet som infiltratör, men mobbades ut på grund av mitt efternamn.
Eventuella motdemonstranter: Uppträd laglydigt, ala med SD och bjud dem gärna på en fika eller bärs efteråt. Vilka är de, hur tänker de, vad vill de?
Av förklarliga skäl, vågar jag inte skriva under med eget namn.
Che Guevara





































Senaste kommentarerna:
Skrivet 22 jan 2012 10:26 Otroligt! (Ej registrerad)
Här visar DT sin riktiga sida när de tillåter en skribent skriva under en artikel med en kommunistisk massmördares namn! Denne massmördare hyllas än idag av vänsterrörelsen!
DT ni är helt enkelt inte trovärdiga i att leverera fria oberoende ej vinklade nyheter!
Skrivet 21 jan 2012 23:11 Karlsson (Ej registrerad)
Hörru du "Che Guevara", inte var det du som kommenterade artikeln angående SDs tillstånd för torgmöten där det skrevs liknande påhopp och där det skrevs att "jag inte fick bli medlem eftersom jag heter Blanek i efternamn" ? Låter lite likt. Men du ska veta att SD inte vägrar någon medlemskap bara för att efternamnet inte är svenskt. Finns många med i partiet som inte har "typiska son-namn".
Ursäkta mig nu om jag stavat fel på namnet, då jag inte har artikeln och kommentarerna framför mig. Jag vill ju inte utpekas som rasist bara för att jag inte kan stava rätt. Men för att gå lite OT så tycker jag att din insändare visar stora prov på inskränkthet och förutfattade meningar.
Skrivet 21 jan 2012 01:48 GG (Ej registrerad)
Jag skulle skämmas idag för att kalla mig jornalist.Titta bara hur ni gör när man är kritisk mot invandringen i sverige Borlänge.det passar inte era syften jag kan till lägga att jag varit sosse hela mitt liv.Men ni på DT har fått mig på andra tankar tack för det hädan efter blir det SD för mig i valet 2014 härligt DT .se Ps hur länge får det här stå kvar innan Stasi tar bort det?
Skrivet 20 jan 2012 22:58 Jeppe (Ej registrerad)
Tips till de som är kritiska till det här inlägget och vill kommentera , det är ingen idè , 99% tas bort bara så ni vet .
Skrivet 19 jan 2012 18:39 Mopsen (Ej registrerad)
Redan 1996 utgav Rikspolisstyrelsen en handbok. Där beskrivs bl a hur yngre aktivister lämnade SD för att partiet var parlamentariskt och för "mesigt" (sid 24-25) samt att SD är parlamentariskt och demokratiskt (sid 37). Författare var Anna-Lena Lodenius och Per Wikström.
Den kända nazi-forskaren Heléne Lööw utgav 1998 boken "Nazismen i Sverige 1980-1997". I denna bok med 526 sidor nämns SD vid ett tillfälle (sid 72) där det står att SD-ledare är rädda för att bli misshandlade "-det är inte utlänningarna som är ute efter att slå ner oss, det är nazisterna."
SD har aldrig utövat politiskt våld.