Grattis på er och jag håller med föregående att det var roligt att vinsten gick till unga människor. Lycka till med att sätta bo och ta hand om varandra. Kramar:::
Tänk om man gett bort en miljonvinst till någon ytlig bekant.. huga, vilken ångest. Det behövs ett lotteri som är anpassat efter att man ska kunna ge bort vinsterna och faktiskt glädja sig åt att mottagaren vinner. Kanske med enklare vinster men större vinstchans. Typ delikatesskorgar, enkla resor, restaurangbesök etc.
Anita Olsson håller i trådarna vid pensionärsdanserna på Stora Björn. Nu har hon fått veta att risken finns att de inte får vara kvar där till hösten. "Orsaken ska vara ett vitt pulver på dansgolvet, men vi är oskyldiga till det", säger hon.
Fick miljonvinst i present
På lotten hon gav honom skrapade han fram en miljonvinst.